Velkomeziříčští hokejisté „B“ měli nad bítešským týmem navrch

30-zaostrenovmHC Spartak Velká Bíteš „B“ – HHK Velké Meziříčí „B“ 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Diváků: 27. Rozhodčí: Sibera, Kouba. Branky: 7. Střecha L. (Štěpánek), 33. Střecha T. (Střecha L. ,Šeba), 52. Vrána (Tůma M.,Tichý). Vyloučení: 6:4,navíc Zelinka (Spartak) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:40. HC Spartak „B“: Chadim (Loukota) – Marek, Škoda Jiří, Budín, Dvořák, Komínek David, Fischer Tomáš, Urbánek, Zelinka, Frantl, Dočkal, Rozmahel Zdeněk, Odvářka, Rozmahel Tomáš, Fischer Ondřej.

HHK „B“: Šeba – Chlubna, Střecha Libor – Střecha Tomáš, Bradáč – Peterka, Hubl – Kudláček Jiří, Štěpánek, Šoukal – Smejkal, Barák, Malec – Tichý, Tůma Martin, Vrána – Dundálek, Bernat.
Jako poslední z týmů HHK rozehrálo svoji soutěž místní béčko. V letošním ročníku Krajské soutěže mužů Vysočiny startuje sedm družstev. Kromě tradiční pětice se vrátila z Krajské ligy jižních Čech Telč a úplným nováčkem je mužstvo Poličky. Soutěž se hraje tříkolově v základní části a o vítězi soutěže pak rozhodne play – off.
Na úvod, v předehrávaném 21. kole, zajížděli meziříčští na derby do Velké Bíteše. Utkání bylo po celou dobu v podstatě vyrovnané. Domácí hráče zdobila jejich tradiční bojovnost a důraz v osobních soubojích. Hosté se naopak snažili více kombinovat a dohrávat svoje útoky před Chadimovou bránou.
Svoje góly si hokejisté z Mezu rozložili spravedlivě do všech tří částí. Skóre otevřel v 7. minutě Libor Střecha. Jeho nahození od modré, po přihrávce Štěpánka, zaplulo s přispěním domácího gólmana za jeho záda.
U druhé branky byl také Libor. Vyvezl puk až do útočného pásma, kde našel před Chadimem svého bratra Tomáše, jenž se přesně trefil na vzdálenější tyč. Druhou asistenci si připsal Václav Šeba. Bíteši se málem podařilo v závěru prostřední třetiny snížit, ale střela domácího útočníka skončila v síti těsně po uplynutí času.
V 52.’ dala konečnou podobu výsledku po pěkné kombinaci třetí formace HHK. Po přihrávkách od Tichého a Martina Tůmy vstřelil poslední branku HHK Vrána. Václav Šeba si pak, za přispění svých spoluhráčů, udržel čisté konto až do konce zápasu.
Další výsledky: Polička – Zástávka u Brna 6:5, Telč – Náměšť nad Oslavou 9:4, Bystřice nad Pernštejnem – volno.
V příštím, 1. kole, přivítáme v sobotu 5. 10. 2019 mužstvo Telče. Začátek utkání bude v 19.00.