Házená

Hazena 2Muži proti nováčkovi soutěže schytali debakl

2. liga mužů Morava Jih – 4. kolo
Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Velké Meziříčí 37:23 (21:13)
Muži už letos podruhé zajížděli k zápasu do nafukovací haly v Telnici. Tentokrát se ale střetli s nováčkem soutěže, který své domácí zápasy hraje právě zde. Tomuto soupeři jsme chtěli oplatit jednogólovou porážku z Českého poháru.
Úvod utkání se hrál ve velkém tempu, ale hlavně úplně bez obran. Jen dobré zákroky brankářů na obou stranách držely střelce alespoň trochu na uzdě. Do 17. minuty bylo skóre zápasu vyrovnané (10:10) a týmy se neustále střídaly ve vedení. Poté ale přišel zlom zápasu.

Naši nedisciplinovaností jsme soupeři nabídli dvojnásobnou přesilovku, kterou nepohrdl. My se přestali soustředit na hru a začali spíše řešit výroky rozhodčích. Této naší nekoncentrovanosti domácí využili a do konce poločasu navýšili až na hrozivých 21:13.
Ve druhé půli jsme chtěli s výsledkem ještě něco udělat, jelikož soupeř byl určitě k poražení. Bohužel naše bezzubé útočné akce domácí hbitě trestali rychlými brejky. Utkání tak skončilo propastným rozdílem 14 branek a nebýt spousty dobrých zákroků našeho brankáře, tak mohl být výsledek zápasu ještě výraznější.
V příštím kole zajíždíme do Brna, kde se střetneme s „béčkem“ extraligového KP Brno. Zde nás opět nebude čekat nic snadného, ale hlavně by bylo záhodno získat další body do tabulky.
7 m hody: 3/6:0/1, vyloučení 4:3, diváků 74
Sled branek: 2:1, 3:3, 4:6, 7:8, 10:10, 17:11, 21:12, 21:14, 25:15, 27:18, 31:18, 34:20, 37:23
Sestava a branky: Ondřej Poul, František Kratochvíl – Pavel Roub (6), Pavel Strašák (5), Vítězslav Večeřa (4), Pavol Živčic (4), Martin Fiala (2), Jakub Bezděk (1), Filip Macoun (1), Jan Lečbych, Kamil Babáček, Miloš Necid, trenér Michael Bezděk

Starší dorostenky házené si připsaly první vítězství

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Turnov 26:20 (15:11)
Sobota 12. října
2. liga starší dorostenky
Souboj dosud nebodujících týmů byl od počátku plně v režii našich hráček. Vycházeli jsme z dobře organizované obrany, za kterou sbírala důležité zákroky brankářka Aneta Trojanová. V útočné fázi souhra a střelecká chuť dua Lenka Pacalová – Markéta Pospíšilová nám zajišťovala neustálé vedení. Závěr prvního poločasu jsme tentokráte takticky zvládli na výbornou a vytvořili si tak větší gólový odstup. Po změně stran jsme pokračovali ve velmi dobrém kolektivním výkonu a navýšili až na devítibrankový rozdíl. Následná obměna hráček na většině herních postů v závěru umožnila snaživému soupeři zkorigovat brankový poměr. Brali jsme oddechový čas a znovu zkonsolidovali naše šiky. Poslední nacvičená útočná akce mohla být „třešničkou na dortu“. I tak radost z vítězství byla velká.
Výraznou postavou naší zdařilé defenzívy byla Natálie Puffer.
Příští neděli zajíždíme na hřiště družstva DHK Pardubice, které se nám v přípravě podařilo zdolat. Tak uvidíme.
7 – m hody 0 : 1/1, vyloučení 2:2.
Haz DorostenkySled branek 2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 9:5, 9:9, 12:9, 12:10, 15:10, 19:11, 21:13, 22:15, 24:15, 25:16, 25:19, 26:19.
Hrály: Trojanová Aneta, Homolová Eliška – Pacalová Lenka (8), Pospíšilová Markéta (7), Slámová Karolína (4), Puffer Natálie (2), Dusilová Valérie (2), Pospíšilová Magda (1), Kuřátková Klára (1), Sedlářová Tereza (1), Borkovcová Tereza, Houdková Valerie, Koudelová Natálie, Šmídová Tereza, Horká Vendula
Trenéři: Ing. Vincenc Záviška, Ing. Tomáš Partl, Andrea Kuřátková
V. Záviška

Dorost koncovkou ztratil vyhraný zápas

2. liga mladší dorostenci JM – 4. kolo
TJ S. SI. Uherské Hradiště – TJ Sokol Velké Meziříčí 33:28 (12:19)
Torzo dorostenců doplněných staršími žáky zajíždělo na zápas do Uherského Hradiště, které se před zápasem nacházelo jen o jednu pozici pod námi.
Úvod utkání jsme jasně opanovali a začali si budovat výrazný náskok, který jsme neustále navyšovali. V 26. minutě to bylo již 9:19 v náš prospěch a zdálo se, že ukořistíme druhé vítězství v sezoně. V závěru poločasu jsme sice 3× inkasovali, ale i tak jsme do šaten šli s nadějným náskokem 7 zásahů.
Ve druhé půli se ale začala projevovat naše úzká soupiska a hráčům znatelně docházely síly. Ve 40. minutě jsme ale stále ještě vedli 20:25. Od té doby se ale naše hra úplně zhroutila a my se nemohli dostat přes obranu Uherského Hradiště. Zato domácí s chutí procházeli přes naši obranu a v závěru zápasu naprosto kralovali.
Opět se ukázalo, že s jedním hráčem na lavičce se zápasy vyhrávají jen těžko, jelikož v závěru nám pak chybí důležité síly. Příští týden doma přivítáme na naší palubovce celek z Hustopečí, kde se nám snad podaří bodovat.
7 m hody: 1/1:1/1, vyloučení 2:1, diváků 40. Sled branek: 0:4, 3:7, 5:13, 7:16, 9:19, 15:19, 18:22, 20:25, 24:26, 33:27, 33:28
Sestava a branky: Lukáš Dereha – Alex Kuřátko (7), Jakub Mach (3), Tomáš Rosa (5), Adam Požár (4), Radovan Škoda (3), Benjamin Rosa (3), Pavel Kotouček (3), trenér: Ladislav Šidlo