Meziříčští hokejisté HHK B z Poličky výhru nepřivezli

HHKHC Spartak Polička – HHK Velké Meziříčí „B“ 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Rozhodčí: Kolář – Kopecký Jan, Kopecký Pavel. Diváků:165. Branky:16. Boštík (Kyncl), 28. Poul (Štěrba, Martinů), 36. Hejtmánek (Martinů, Štefka), 40. Hejtmánek (Boštík), 45. Štefka, 55. Martinů (Poul) – 8. Hubl, 48. Vrána (Dundálek). Vyloučení: 5:9,navíc Kyncl (Spartak) a Peterka (HHK) oba 10 minut za nesportovní chování. Využití 2:0. Oslabení: 0:1. Polička: Dostál (Kekula) – Hnát, Štěrba, Augustin, Nunvář, Bouška, Hejtmánek, Boštík, Lidmila, Vařejčko, Poul, Vondra, Švanda, Štefka, Zoulík, Kyncl, Martinů, Holec. V.M. „B“: Šeba – Pokorný, Střecha Libor – Peterka, Chlubna – Kudláček Jiří, Štěpánek, Šoukal – Smejkal, Barák, Hubl – Dundálek, Tůma Martin, Vrána – Tichý.

Jak už se stává tradicí, béčko HHK se brzy ujalo vedení. V 8. minutě při vlastním oslabení skóroval po samostatné akci Hubl. Obě mužstva předváděla pěkný, svižný hokej, který se hojnému počtu diváků musel líbit. Poličce se podařilo vyrovnat v minutě 16., když jedno z několika přečíslení využil Boštík. Do konce třetiny pak byli domácí hráči lepším týmem a postupně začali ovládat hru.
Ve svém tlaku pokračovali i v prostřední části a nutno dodat, že jim to jejich soupeř velice usnadnil. Meziříčští hokejisté totiž čím dál častěji zapomínali na zadní vrátka a z jejich propadáků v útočném pásmu přibývaly nájezdy Spartaku do přečíslení. Špatná obranná činnost hostů se pak projevila i při hře v oslabení. Nejprve ve 28. minutě Poul a po něm o osm minut později Hejtmánek zajistili v přesilovkách Poličce dvoubrankový náskok. V poslední minutě druhé části přidal čtvrtý gól znovu Hejtmánek a připoměl hráčům z Mezu, že druhé třetiny jsou z jejich strany katastrofální.
Ano, i proti Telči hokejisté HHK ztratili zápas ve stejné periodě, ale alespoň stříleli branky. V Poličce do konce utkání přidali už jenom jedinou. Ve 48.’ vyslal Dundálek mezi beky Vránu a ten nedal střelou pod víko Dostálovi šanci. To už ale bylo snížení na 5:2. Tři minuty před tím se při hře 4:4 prosadil domácí Štefka a ani to nebylo ze strany Spartaku všechno. Stav zápasu ještě uzavřel pět minut před koncem Martinů. Výsledek utkání by nebyl tak jednoznačný, kdyby se meziříčským podařilo zužitkovat nějakou z jejich tutovek. Je třeba ovšem konstatovat, že nebýt výborného Václava Šeby, mohli hosté dopadnout ještě daleko hůř.
Zbývající výsledek: Telč – Bystřice 8:3; Zastávka – Náměšť – odloženo; V. Bíteš „B“ – volno.
Příští zápas odehrajeme v sobotu 19. 10. 2019 od 17.30 hodin na domácím ledě proti Zastávce.