Házená: Proti Hodonínu naše ženy jasně dominovaly

zeny Hodonin_26_10_20192. liga ženy – východ – 6. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Hodonín „B“ 33:20 (16:11)
Ve svém 3. soutěžním utkání ženy narazily na rezervu interligového Hodonína, který se před zápasem nacházel na 3. pozici.
My se však soupeřek nezalekly a od úvodu jsme diktovaly tempo zápasu.

Obranu hostí jsme procházely celkem snadno. Navíc naše defenzíva fungovala poměrně spolehlivě. Zpočátku nám sice dělala problémy pivotka hostí, ale tu jsme poté již dokázaly dobře pokrýt. Navíc se i v bráně rozchytala Jarča Šabacká, a my tak v 16. minutě již vedly 10:4. Poté přišel menší herní útlum, kdy jsme nedokázaly proměňovat naše šance a soupeřky mírně dorovnaly (12:8). My si ale nenechaly náskok vzít a do šaten jsme šly s pětibrankovým náskokem.
Vstup do druhé půle nám vyšel na jedničku. Zlepšeným pohybem na obraně jsme nedaly hostujícím hráčkám prostor k zakončení a trestaly jejich chyby z trháků. Úvodních 12. minut Hodonín vůbec neskóroval, a my tak odskočily na 22:11. Poté jsme mírně polevily a soupeřky opticky snížily náš náskok (24:16). To bylo ale z jejich strany vše. Zápas se dohrával v poklidném tempu, kdy všechny naše hráčky dostaly dostatek prostoru na hřišti. Utkání jsme tak zakončily s přehledem a zvítězily vysoko 33:20.
V příštím kole bude tým žen zajíždět do Žeravice, která se nachází ve spodní části tabulky. Budeme chtít navázat na předchozí dobré výsledky a dovézt si domů plný počet bodů.
Sled branek: 2:1, 4:2, 5:4, 10:4, 12:8, 16:10, 22:11, 24,16, 29:17, 31:18, 33:20
7 m hody 1/1:2/3, vyloučení 2:2, diváků 47
Sestava a branky: Jarmila Šabacká, Veronika Blažková, Jana Šidlová – Lucie Zbožínková (8), Iva Závišková (4/1), Romana Doležalová (4), Markéta Pospíšilová (4), Denisa Hladíková (4), Veronika Špinarová (4), Lenka Pacalová (2), Denisa Pártlová (2), Kristýna Cahová (1), Michaela Homolová, vedoucí družstva Jana Šidlová.