Volejbal: První liga v polovině

Volej1První liga dospěla do své poloviny. Zatím poslední kolo svedlo k sobě dva celky, které tvoří pro rozlosování dvojice. Nám svedl los do dvoiice družstvo Brna. Dříve vystupoval pod názvem Volejbal Brno B, nyní je to VK Brno se sponzorským názvem Tesla Brno. Ale de facto je to stále B tým extraligového týmu. První zápas jsme sehráli u soupeře. Hala Tesly nám moc nesvědčí hlavně atypickým stropem. Postavení v tabulce nás stavělo do role favoritů, ale my to tak stále necítíme. Navíc nikdy nevíme s jakým týmem soupeř nastoupí o čemž mluví naše zápasové bilance za poslední dva roky (1:3 pro soupeře).

Tentokrát to bylo jinak. Nastoupili jsme v osvědčené sestavě: na nahrávce Víťa Šimek, blokaři Jirka Huryta a Adam Benáček, na smeči Ríša Stanislav s Romanem Jašou a jako diagonální hráč Honza Kučera. Obranu jistili libera Marek Slavík a Jirka Koukal. První zápas a první set. My hráli trochu zakřiknutě a nezachytili jsme nástup soupeře. Také to ihned bylo 1:5. Ovšem spíš nás to vyburcovalo a zakrátko to bylo 8:7 pro nás. Potom nám zatrnulo. Ríša Stanislav si těžce podvrtnul hlezno a je mimo hru! Nahradil ho Štěpán Žaba a výborně. Ještě než jsme se oklepali z Ríšova úrazu soupeř nakrátko převzal iniciativu a vedl 10:8. To bylo v tomto setu však to poslední. Oboustranně se hrál dobrý volejbal. My hráli zkušeněji a mladíci z Brna přeci jenom udělali více chyb než my. Náskok jsme již udrželi do konce setu a i druhý set byl v naší moci. Pokud vedete 2:0, potom, jak si uvědomíte, že můžete rychle vyhrát, potom se také lze dostat do křeče, jak moc toužíte po vítězství. Nás to postihlo. Brno toho využilo, zklidnilo se, přestalo kazit a celý set si udržovalo 2-3 bodový náskok. Do koncovky jsme šli za stavu 21:23. Uhráli jsme 4 body za sebou a vyhráli i tento set. Radost z vítězství nám kazilo pouze zranění Ríši Stanislava. Druhý den následovala odveta. Brno přijelo bez dvou hráčů, kteří odjeli se svým A týmem do Karlových Varů, takže bylo relativně slabší. To je však velice zavádějící. My byli na to připraveni a i když jsme nehráli tak přesně a razantně jako v Brně, přesto jsme měli celý zápas pod kontrolou. A když soupeř dotahoval náš náskok, nakonec to byl on, kdo udělal až fatální chybu. To nám velice usnadnilo cestu k vítězství. I druhý zápas skončil 3:0 pro nás. Výborných 6 bodů do tabulky nám zatím zabezpečuje místo v první čtyřce. Nepropadáme však nějaké velké euforii. Dobře víme, že mezi úspěchem a neúspěchem je úzká a tenká hranice. Dali jsme se do boje a nemá cenu alibisticky mluvit o nízkých cílech. Chceme co nejvýš, chceme z toho mít radost a chceme, aby nás volejbal bavil. Trochu nám kalí radost 3 zranění hráči (Martin Pavlovský, Dominik Žaba a Ríša Stanislav), kteří se pravděpodobně do konce roku, kdy hrajeme ještě 6 zápasů, na hřiště nedostanou. Kádr doplňujeme z řad juniorů. Zatím se do hry nedostali, jejich hlavní úlohou je jejich působení v družstvu juniorů (v případě Martina Smetany i kadetů). A i tam nám to vychází. Zatím a já doufám, že trvale a že to není jenom na chvíli.