HÁZENÁ: Muži na palubovce lídra nepřekvapili

Hazenkari20002. liga mužů Morava Jih – 8. kolo
Tatran Bohunice – TJ Sokol Velké Meziříčí 30:22 (14:14)
V rámci 8. kola jsme zajížděli na palubovku aktuálního lídra tabulky, který v letošním ročníku doposud neprohrál. Náš tým však po skalpu druhých Maloměřic v minulém kole přijel v dobrém rozpoložení a byl odhodlaný připravit Bohunicím první letošní porážku.
Úvod střetnutí byl v naší režii a ujali jsme se rychle vedení 1:3. Poté jsme ovšem museli čelit hned několika přesilovkám soupeře, který je využil a šňůrou 5 branek odskočil na 6:3. My se ale dokázali vzchopit a dorovnat náskok soupeře.

Střelecky se dařilo především našim spojkám Strašákovi s Večeřou. Vyrovnaná první půle tak skončila remízou 14:14.
Prvních 5 minut druhého poločasu se stále hrála vyrovnaná partie (16:16). Bohužel v tomto okamžiku uviděl za nesportovní chování 3. dvouminutový trest, a tedy červenou kartu náš pivot Fiala. Následnou přesilovku domácí zužitkovali a odskočili nám. My chtěli s výsledkem rychle něco udělat, ale v útoku jsme se dostali do křeče. Vůbec jsme nebyli schopni překonat domácí obranu a Brňané nás zasypávali jedním brejkem za druhým. Než jsme se vzpamatovali, tak na tabuli svítil výsledek 24:17 a na zvrat již bylo pozdě. Zbytek utkání si již domácí v klidu pohlídali a zvítězili 30:22.
Dnes jsme zbytečně ztratili dobře rozehraný zápas vlastní nedisciplinovaností, když nás zbytečná vyloučení srážela na kolena. Tomuto se musíme v příštím kole vyvarovat, kdy hostíme soupeře z Kuřimi. Výhra bude důležitá pro udržení klidného středu tabulky.
7 m hody: 3/3:3/3, vyloučení 5:6, navíc hosté ČK, diváků 123
Sled branek: 1:3, 6:3, 8:6, 9:9, 12:10, 14:12, 14:14, 16:16, 21:16, 24:17, 25:20, 30:20, 30:22
Sestava a branky: Ondřej Poul – Pavel Strašák (7/3), Vítězslav Večeřa (7), Pavel Roub (3), Vojtěch Svoboda (2), Jakub Bezděk (2), Pavol Živčic (1), Štěpán Fiala, Dominik Buchta, Miloš Necid, František Kratochvíl, Tomáš Pažourek, trenér Ladislav Šidlo

2. liga ženy – východ – 9. kolo
TJ Sokol Karviná – TJ Sokol Velké Meziříčí 25:29 (13:16)
K dalšímu zápasu zajížděly ženy v brzkých ranních hodinách do Karviné. Kvůli žádosti domácích odehrát zápas dříve jsme musely vyrazit už v 6 hodin ráno.
Do zápasu jsme nevstoupily šťastně a od prvních minut jsme prohrávaly. Soupeřky hrály v útoku na dva pivoty, a to nám dělalo velké problémy. Nefungovala nám ani spolupráce obrany s gólmanem. V útoku jsme se pak často nemohly trefit do brány. V 17. minutě jsme ale překlopily dosavadní vedení domácích na naši stranu (8:9). Celá první půle byla však dále brankově hodně vyrovnaná, ale do šaten jsme nakonec odcházely za stavu 13:16 v náš prospěch.
V průběhu zápasu se domluva mezi našimi hráčkami na obraně postupně zlepšovala. Když se nám podařilo ubránit, běhaly jsme do rychlých brejků, které jsme úspěšně proměňovaly. V 53. minutě se karvinským hráčkám ještě podařilo vyrovnat, ale my nepřipustily žádné drama a koncovku si již pohlídaly. Zápas jsme tak dotáhly do vítězného konce 25:29.
V zápase jsme získaly dva důležité body a dále se držíme na druhé příčce druholigové tabulky. V letošním posledním kole přivítáme v hale Za Světlou aktuálně prví celek soutěže z Bohumína. Přijďte nás podpořit v tomto atraktivním utkání o první místo! Zápas začíná 7. 12. 2019 od 13.00.
Sled branek: 2:0, 4:4, 6:4, 6:7, 8:7, 8:11, 11:14, 13:16, 16:19, 20:21, 23:23, 23:26, 24:29, 25:29
7 m hody 4/5:1/1 vyloučení 1:2, diváků 35
Sestava a branky: Jarmila Šabacká, Veronika Blažková – Iva Závišková (8/1), Markéta Pospíšilová (7), Lenka Pacalová (4), Denisa Pártlová (3), Denisa Hladíková (3), Romana Doležalová (2), Kristýna Cahová (2), Veronika Špinarová, Jana Šidlová, vedoucí družstva Jana Šidlová.

2. liga mladší dorostenci JM – 8. kolo
Tatran Bohunice – TJ Sokol Velké Meziříčí 36:26 (18:11)
Dorost zajížděl na palubovku souseda z tabulky v okleštěné sestavě. Měli jsme jen jednoho hráče na střídání a z toho celá polovina týmu jsou navíc věkově ještě starší žáci. I tak jsme se chtěli poprat o body.
Úvod nám vyšel náramně a do 10 minuty jsme drželi vedení 2:4. Poté již bohužel soupeř našel recept na naši obranu a postupně přebíral otěže zápasu. Do 18. minuty se nám Brňané vzdálili na rozdíl 5 branek (11:6). Toto manko se nám nedařilo smazat, a domácí tak v poločase vedli 18:11.
Ve druhé půli již naši hráči neměli sílu vzdorovat. Domácí se mohli spolehnout na plnou lavičku, a prostřídat tak za čerstvé hráče. My utkání prohráli se ctí konečným poměrem 36:26. V dalším kole doma přivítáme celek z horních pater tabulky – Kuřim, která bude favoritem. Ale my se jí budeme snažit co nejvíce zápas znepříjemnit a třeba i urvat nějaký bod.
7 m hody: 2/2:1/2, vyloučení 3:3, diváků 23
Sestava a branky: Lukáš Dereha – Jakub Mach (7), Radovan Škoda (6/1), Martin Chalupa (4), Tomáš Rosa (3), Benjamin Rosa (3), Robin Koudela (2), Adam Požár (1), trenér: Ladislav Šidlo
 1. HBC Olomouc 1966 8 8 0 0 296:192 16
 2. SKKP Handball Brno A 8 6 0 2 308:196 12
 3. SK Kuřim 8 6 0 2 287:211 12
 4. TJ Sokol Centrum Haná 8 6 0 2 232:191 12
 5. Tatran Bohunice 8 5 0 3 268:222 10
 6. Sokol Telnice 8 5 0 3 270:245 10
 7. Uherské Hradiště 8 4 0 4 253:260 8
 8. TJ Sokol Velké Meziříčí 8 3 0 5 259:261 6