Hokejové béčko přehrálo soupeře z Bíteše

16-ZaostrenoVMHC Spartak Velká Bíteš „B“ – HHK Velké Meziříčí „B“ 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)
Diváků: 32. Rozhodčí: Mareček – Šťastná, Jančí. Branky: 10. Odvářka (Utrbánek, Fischer O.), 30. Odvářka (Holík, Budín), 39. Poledna (Rozmahel T., Urbánek) – 23. Dundálek (Střecha L.,Štěpánek), 43. Střecha L. (Vrána, Malec), 48. Kudfláček J. (Dundálek, Štěpánek), 58. Barák (Malec, Střecha L.). Vyloučení: 11:7. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:35.

HC Spartak „B“: Loukota (Chadim) – Škoda Jiří, Budín, Dvořák, Fischer, Tomáš, Urbánek, Zelinka, Frantl, Dočkal, Odvářka, Rozmahel Tomáš, Fischer Ondřej, Poledna, Holík. HHK „B“: Svoboda David (Šeba) – Pokorný, Střecha Libor – Peterka, Bradáč – Kudláček Jiří, Štěpánek, Dundálek – Smejkal, Barák, Hubl – Malec, Vrána.
Úvodních deset minut se hrál vyrovnaný hokej.Hosté se snažili o kombinační hokej, kdežto domácí více spoléhali na rychlé brejky do přečíslení.Po jednom z nich, právě v desáté minutě, se jim podařilo otevřít skóre utkání.Po akci Ondřeje Fischera s Urbánkem se z dorážky prosadil Odvářka. Hráči HHK poté zvýšili obrátky, ale ani z místy drtivého tlaku se jim Loukotu překonat nepodařilo.
K vyrovnání stavu jim pomohla až přesilová hra ve 23. minutě. Po přihrávkách Štěpánka a Libora Střechy se trefil Dundálek. Hokejistům Spartaku pak také vyšla početní výhoda a to hned dvakrát po sobě.Nejprve ve 30.’ dal svůj druhý gól Odvářka s přispěním Budína s Holíkem. O dvě minuty později přidal třetí branku domácích Poledna, když mu asistovali Urbánek a Tomáš Rozmahel. Až do konce prostřední části pak vládlo na ledě bítešské béčko. Jeho hráči přidali na rychlosti a důrazu a zmáčkli svého soupeře do obranného pásma. Meziříčským se v této fázi hra úplně rozpadla a jenom díky svému brankáři to s nimi nedopadlo hůř.
Do poslední třetiny pak hosté vstoupili s jediným cílem – dávat branky. Znovu to vyšlo nejprve v přesilové hře ve 43. minutě. K obratu ve skóre zavelel Libor Střecha po pěkné kombinaci Malce s Vránou. Ve 48.’ už bylo vyrovnáno. Útočnou akci první lajny HHK zakončil Jiří Kudláček. Do konce zápasu to pak byla přetahovaná o rozhodující gól. Loukoda i David Svoboda v obou svatyních však pokračovali ve svých výborných zákrocích a tak se muselo počkat až do 58. minuty. Těmi šťastnějšími byly nakonec hráči z Mezu. Rozdílovou branku vstřelil Barák po nahrávkách Libora Střechy a Malce. Domácí hokejisté ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, ale na vyrovnání už jim zbylo málo času.
Další výsledky: Polička – Zástávka u Brna 5:1; Telč – Náměšť nad Oslavou 7:2; Bystřice nad Pernštejnem – volno.
V příštím kole zajíždíme v sobotu 23. 11. 2019 do Telče. Začátek utkání bude v 17.00.