• Sport
  • Junioři HHK vyhráli v šestém kole regionální ligy. Na výhře měl velký podíl Martin Burian, který střelil čtyři góly

hok31. 12. 2019 – neděle – junioři
HHK VM – HC DDM České Budějovice 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
Góly a asistence 04:27 Burian M. (Úlovec, Daňhel), 07:38 Kardoš (Havliš), 27:27 Havliš (Nesvadba, Šandera), 36:11 Burian M. (Úlovec, Karásek), 49:39 Burian M. (Kardoš), Burian M. – 14:09 Klimeš (Kouba, Šťastný), 40:39 Zelenka (Melichar, Šťastný), 59:45 Hájek (Zelenka, Štěcha).

Sestava HHK Velké Meziříčí: Svoboda (Pestr) – Báňa, Kardoš, Pacalová, Kameník, Daňhel, Karásek, Burian M., Úlovec, Nesvadba, Havliš, Šandera, Zacha, Klár, Procházka. Sestava HC DDM České Budějovice: Pícha – Šimák, Štěcha, Antoň, Votruba, Šťastný – Fáber, Zelenka, Svoboda, Klimeš, Brousek, Hájek, Kouba, Řehoř, Melichar. Rozhodčí: Jeletz – Suchý, Augusta. Vyloučení: 7:6, využití: 1:2, v oslabení: 1:0 (za početního stavu 3:5). Střely na branku 32:40. Diváci:55.
Hodnocení utkání hlavním trenérem Štěpánem Oberreiterem: v dalším utkání na domácím hřišti jsme přivítali juniory s DDM Českých Budějovic. Tam jsme sice prohráli po špatném výkonu v první třetině. Do domácího zápasu jsme vstoupili velice dobře a měli jsme jasnou převahu. Druhá třetina byla z naší strany snad nejlepší v této sezoně, soupeře jsme zavřeli v jeho třetině a výsledkem byla dvě branky, takže po dvou třetinách jsme vedli 4:1. Soupeř po naší chybě zkorigoval hned v první minutě na 4:2, pak jsme ustáli oslabení 3:5 a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Kdybych to hodnotil jak v NHL, tak první hvězdou byl bezesporu Martin Burian, který dal 4 góly. Jeho výkon strhl ostatní spoluhráče, druhou hvězdou byl gólman Ivo Svoboda. Ten ještě na začátku sezony právě chytal za budějovický tým a hráče dobře znal. Třetí hvězdou je celý tým juniorů včetně realizačního týmu. Celému týmu děkuji za předvedený týmový výkon a doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů. Na další utkání zvu všechny naše fanoušky.

Mladší a starší žáci HHK vyhráli ve Žďáře nad Sázavou

1. 12. 2019 – neděle – starší žáci
SKLH Žďár nad Sázavou – HHK VM 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Góly a asistence HHK: 11:03 Jurný (Karmazín), 26:00 Jurný (Karásek), 35:34 Jašek, 36:22 Jurný (Vrzal). Sestava HHK Velké Meziříčí: Mašek – Karásek, Strnad, Jurný, Čamek – Jašek, Němec, Bíbr, Vrzal, Katolický M., Hammer, Krejčí, Vejmola, Karmazín. Rozhodčí: Kašpar – Hromádka, Vaníček. Vyloučení: 8:12, navíc: Jurný (HHK) 5 + OK za faul kolenem. Využití: 0:1, v oslabení: 0:0. Diváci: 46.
Hodnocení utkání hlavním trenérem Liborem Maškem: v zápase se Žďárem jsme měli herní převahu, dokázali jsme soupeře přehrát a zatlačit do obranného pásma, ale nepodařilo se nám tuto převahu více gólově zúročit.
30. 11. 2019 – sobota – mladší žáci
SKLH Žďár nad Sázavou – HHK VM 4:5 (1:1, 3:2, 0:2)
Góly a asistence HHK: 03:48 Zeman (Katolický), 23:29 Katolický (Nesvadba), 36:00 Čížek, 45:48 Rašovský, 47:52 Katolický (Rašovský). Sestava HHK Velké Meziříčí: Antalík – Brož, Černá, Karmazín, Nesvadba, Havlásek, Zeman, Rašovský, Pavelka, Čížek, Pavlidis, Katolický Š., Kratochvíl. Rozhodčí: Balcar, Kašpar. Vyloučení: 4:6, využití: 1:1, v oslabení: 0:0. Diváci: 52.
Hodnocení utkání hlavním trenérem Ivo Dostálem: utkání se Žďárem bylo vyrovnané od začátku do konce. Z počátku jsme byli lepším týmem, ale naše nedůrazné zakončení poslalo soupeře do hry a ten toho využit v obrat. Po dvou třetinách nám gólově utekl na 4:3. Do třetí třetiny jsme nastoupili s odhodláním výsledek otočit a zvítězit, což se nám povedlo a za to musím celý tým pochválit.
Program mládeže na tento týden:
Sobota 7. 12. 2019 HHK VM mladší žáci – SK HS Třebíč, začátek utkání v 9.45 (zimní stadion Velké Meziříčí)
Sobota 7. 12. 2019 HHK VM starší žáci – SK HS Třebíč, začátek utkání v 11.45 (zimní stadion Velké Meziříčí)
Sobota 7. 12. TJ Jiskra Humpolec – HHK VM 5. třída, začátek utkání v 10.30 (zimní stadion Humpolec)
Neděle 8. 12. HC Strakonice – HHK VM junioři, začátek utkání v 9.30 (zimní stadion Strakonice)