Šťastnější bylo béčko HHK. Přehrálo Náměšť

Hok foto_Jiří_Mráz5HHK Velké Meziříčí „B“ – TJ Náměšť nad Oslavou 5:4 (3:1, 2:2, 0:1)
Diváků: 61. Rozhodčí: Mareček – Augusta, Janči. Branky: 2. Malec (Tůma Martin), 8. Kudláček Jiří (Hubl, Barák), 18. Střecha Libor (Štěpánek), 26. Hubl (Peterka, Kudláček Jiří), 31. Hubl (Chlubna, Kudláček Jiří) – 20. Krčál (Bauer), 28. Bednář Miroslav, 36. Tóth (Sázavský Michal), 50. Sázavský Michal (Strnad Tomáš).

Vyloučení: 4:9,navíc Tůma Martin (VM) 10 minut za nesportovní chování a Doležal (Náměšť) 10 + 10 minut za nesportovní chování. Využití: 3:1. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:35. HHK „B“: Svoboda David (Šeba) – Pokorný, Střecha Libor – Chlubna, Bradáč – Peterka, Smejkal – Dundálek, Štěpánek, Vrána – Kudláček Jiří, Barák, Hubl – Šoukal, Tůma Martin, Malec – Bernat, Tichý. Náměšť: Máj (Bednář Václav) – Strnad Miroslav, Sázavský Michal, Ošmera, Krčál, Němec, Doležal, Strnad Tomáš, Bauer, Janoušek, Špaček, Sklenář, Bednář Petr, Tóth, Kohút, Bednář Miroslav.
Úvodní třetina patřila domácím hráčům, kteří potřebovali odčinit jednobrankovou prohru z předchozího kola se Zastávkou. Už ve druhé minutě otevřel skóre Malec po dorážce střely Martina Tůmy. O šest minut později zvýšil na 2:0 Jiří Kudláček, jenž zužitkoval akci svých parťáků ze druhé lajny Baráka a Hubla. Po této brance se hra opticky vyrovnala a oba týmy předváděly rychlý hokej s častou střelbou na soupeřovy brankáře. Na další gól se čekalo do 18. minuty, kdy využil přesilovou hru Libor Střecha, jemuž přihrával Štěpánek. 10 vteřin před koncem třetiny se dostali ke slovu i hosté. Nájezd dvou na jednoho proměnil Krčál po asistenci Bauera.
Prostřední část nabídla pokračování výborné hry od obou mužstev a diváci v ní viděli opět čtyři góly.Ve 26.’ zvýšil znovu na rozdíl tří branek Hubl tečí v další přesilovce HHK. Podíl na jeho úspěchu měli Jiří Kudláček a střelou od modré Peterka. A tím začala branková přetahovaná. 28. minuta – Miroslav Bednář 4:2; 31. minuta – v početní výhodě opět Hubl 5:2 a nakonec ve 36. minutě Tóth – 5:3. Do konce třetiny pak už byli oba gólmani neprůstřelní a tak šly týmy do kabin znovu s dvoubrankovým rozdílem.
Náměšť si toho byla dobře vědoma a tak se její hráči od začátku poslední třetiny do svého soupeře náležitě pustili. Přes dobrou obrannou práci meziříčských se však dlouho nemohli prosadit a ještě si museli hlídat zadní vrátka kvůli brejkům domácích. Pomohla jim až v 50.’ přesilová hra, kterou po necelé minutě využil Michal Sázavský po nahrávce Tomáše Strnada. Poté už to byla hra pouze na jednu bránu, ale ani z několika nadějných pokusů Davida Svobodu neprostřelili. Nakonec ve vyrovnaném zápase bylo o gól šťastnější béčko HHK.
Další výsledky 11. kola: V. Bíteš „B“ – Polička 6:10; Bystřice – Zastávka 7:4; Telč – volno.
V následujícím kole, po Novém roce máme volno. Hrát budeme až v sobotu 11. 1. 2020 v Bystřici nad Pernštejnem od 17.30 hodin.