Hokejové béčko si nechalo odvézt všechny tři body

Hok foto_Jiří_Mráz4HHK Velké Meziříčí „B“ – HC Zastávka 4:6 (2:1, 2:3, 0:2)
Rozhodčí: Fiksa – Balcar, Kašpar. Diváků: 26. Branky: 10. Štěpánek (Střecha L.), 13. Šoukal (Chlubna, Tichý), 21. Pokorný (Smejkal, Dundálek), 36. Štěpánek – 20. Bednář (Lesonický, Šedý), 31. Fišer (Lesonický, Fiala), 39. Vyhnalík (Stromecký), 40. Lesonický (Fišer, Šedý), 42. Vyhnalík (Provaz), 43. Sedláček (Provaz, Roubal).

Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Oslabení: 1:0. Střely na branku: 45:36. V.M. „B“: Svoboda David (Šeba) – Pokorný, Střecha Libor – Peterka, Bradáč – Chlubna, Burian Martin – Smejkal, Štěpánek, Dundálek – Kudláček Jiří, Barák, Hubl – Bernat, Šoukal, Tichý. Trenér: Kudláček Martin. Zastávka: Vybíral (Bašus) – Fiala, Burian Josef, Fišer, Šedý, Stromecký, Bednář, Švestka, Mikule, Lesonický, Jambor, Sedláček, Vyhnalík, Kousal, Lučivňák, Provaz, Roubal. Trenér: Nohel Pavel.
Úvodní část patřila domácímu týmu. Mnohem více se dostával do útočného pásma a svého soupeře i jednoznačně přestřílel. První gól mu jeho aktivita přinesla v 10. minutě, kdy Štěpánek zužitkoval přihrávku Libora Střechy. Tři minuty na to pak úspěšně zakončil kombinaci Tichého s Chlubnou Šoukal a zvýšil na 2:0. Zastávka po celou třetinu čekala na mezery v obranné hře HHK a také se dočkala. 40 vteřin před koncem snížil Bednář na jednobrankový rozdíl, když mu asistovali Šedý a Lesonický.
Už v první minutě prostřední třetiny si však vzali meziříčští svůj náskok zpět. Střelou od modré se o to postaral Pokorný po nahrávkách Dundálka a Smejkala. Přetahovaná o skóre dále pokračovala ve druhé desetiminutovce. Nejprve ve 31.’, při hře 4:4, znovu snížil Fišer s přispěním Fialy a Lesonického. O pět minut později ujel ve vlastním oslabení soupeřově obraně Štěpánek a tak béčko HHK znovu odskočilo o dvě branky. Jeho hráči se ovšem ze závěru první části vůbec nepoučili, ba naopak. V posledních dvou minutách vyrobili hrubé chyby v rozehrávce, kterých hosté dokonale využili. Nejprve to byla dvojice Vyhnalík – Stromecký a vzápětí vyrovnal Lesonický po přihrávkách Šedého s Fišerem.
Domácí hokejisté se na začátku poslední části ani nestačili vzpamatovat ze ztráty vedení, když je Zastávka nekompromisně dorazila. Její hráči do závěrečného dějství vstoupili mnohem důrazněji a dvěma slepenými brankami rozhodli zápas. Ve 42. minutě to byl Vyhnalík s asistencí Provaze aby o minutu později upravil na konečný stav Sedláček s podíly Roubala a Provaze. Meziříčským sice na zvrat zbývala skoro celá třetina, ale ke gólům nevedly ani změny v sestavě, ani stažení hry na dvě pětky. Hosté je k většímu ohrožení Vybíralovy brány nepustili a zaslouženě si tak z Mezu odvezli všechny tři body.
Ostatní výsledky 17. kola: Bystřice – Polička 4:10
V. Bíteš „B“ – Telč 2:21
Náměšť – volno
V tomto týdnu odehrajeme dva zápasy. Nejprve ve středu 12. 2. 2020 přivítáme od 18.00 hodin v odloženém utkání lídra soutěže z Telče. V sobotu 15. 2. pak zajíždíme do Náměště, kde de od 17.00 utkáme s domácím týmem.