Netradiční časy přinesly rozdílné výkony

Basket3První prosincový víkend čekala basketbalisty Velkého Meziříčí dvojička se Slovanem Černá Pole C a Spartakem Uherský Brod B. Na výjezd vyrazili bez Tomáše Chovana, který si užíval romantiku v atmosféře předvánoční Prahy a Jakuba Mikoláše, který brázdil sjezdovky v Itálii.

Hráči BK předvedli rozdílné výkony a z posledního předvánočního výjezdu přivezli prohru se Slovanem a nedělní výhru nad Brodem. V dalším zápase se naši hráči představí na domácí palubovce 16. 12. 2017 v 16 hodin proti Hodonínu.
Slovan Černá Pole C – BK Velké Meziříčí 76:52
Hráči BKVM nastoupili k sobotnímu zápasu se Slovanem Černá Pole C, posíleným o několik hráčů hostujících z druholigových brněnských týmů, netradičně už v 10 hodin ráno. Hosté na začátku první čtvrtiny doslova zamrzli a než stačili roztát, prohrávali 11:0. Úvodní minuty rozhodly v podstatě celé utkání. První body hostů zaznamenal až ve 4. minutě Kovář. Hra se postupně vyrovnala, ale náskok domácí pevně drželi. Hra byla vyrovnaná i celou druhou čtvrtinu a do šaten se odcházelo stále s rozdílem 11 bodů z prvních minut utkání.
Hosté se o poločase snažili namotivovat, ale spoustou nepřesností a nedůsledným zakončováním se připravili o možnost zápas zdramatizovat. Naopak domácí přišli se šňůrou 13 bodů a bylo v podstatě po zápase. Do poslední čtvrtiny vstupovali hosté se ztrátou 22 bodů. Bohužel nepomohla ani hlasitá podpora několika věrných fanoušků hostujícího týmu, kteří přijeli vytvořit našemu výběru takřka domácí atmosféru. Domácí nepřipustili žádné komplikace a zápas skončil 76:52. Nebýt výpadku v úvodu utkání a v průběhu 3. čtvrtiny, zápas mohl pro hostující dopadnout mnohem lépe. Sestava a body: Kovář 17, Vrtal 14, Sladký 13, Dufek 2, Studený 2, Dokulil 2, Man 2, Filla.
Spartak Uherský Brod B – BK Velké Meziříčí 40:67
I v neděli se hrálo v netypickém čase, konkrétně ve 13.00. Hosté nastoupili s pozměněnou základní pětkou, protože Vrtala trápil kotník z předchozího dne a Jiří Studený se vůbec nedostavil. Chyby a nepřesnosti byly charakteristické pro první čtvrtinu na obou stranách. Hostujícím se dařilo lépe a v závěru první čtvrtiny upravil skóre střídající Vrtal na 13:7. Hostující BK ve druhé čtvrtině zpřesnili hru a mladý nezkušený tým Brodu přehráli a vybudovali si slušný náskok 14 bodů. Náskok hosty uklidnil a tak mohli hrát v klidu, pustit se do širší rotace všech 8 hráčů a pohodlně navýšit náskok na 22 bodů. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, přišli s agresivním napadáním a pokřikováním po rozhodčích. Ani bezhlavé vrhání se pod nohy soupeře jim nepřineslo zisk, spíše si ublížili a zjistili, že to bolí. Zkušenější tým BKVM už náskok nepustil a zvítězil 67:40.
Sestava a body: Vrtal 23, Kovář 14, Filla 9, Man 8, Dufek 6, Ostrý 3, Sladký 2, Dokulil 2.