Přerušená druholigová sezona byla ukončena

Hok foto_Jiří_Mráz3To, o čem se v posledních týdnech špitalo, se stalo skutečností. Třetí nejvyšší soutěž znovu nenastartuje, druholigová sezona 2020/21 byla oficiálně ukončena.

„Výkonný výbor pověřil v této souvislosti prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále, aby v případě, kdy bude jasné, že v základní části není možné odehrát alespoň polovinu utkání, rozhodl o ukončení soutěže,“ zaznělo v posledních dnech v tiskové zprávě svazu.


Onen den nyní nastal a Tomáš Král soutěž oficiálně ukončil. Druhá liga doplatila na to, že spadá mezi amatérský sport. Zatímco Tipsport extraliga a Chance liga jedou dál, hráčům ve třetí nejvyšší soutěži nedovolila vládní opatření zapojit se znovu do hry.
I kvůli tomu měli minulý týden schůzku zástupci týmů skupiny Jih. „Hovořili jsme hlavně o tom, jak do budoucna předejít současné situaci,“ vypráví na klubových stránkách táborský manažer Miroslav Volena. Problémem je, že je liga vedena jako amatérská.
Bude druhá liga brána jako profesionální soutěž?
„Takže nesplňuje kritéria, která umožňují ji dohrát. I naši hráči přitom mají smlouvy, ale nejsou zaregistrované. Proto bychom se chtěli se svazem dohodnout, aby se tato situace změnila a druhá liga byla brána jako profesionální soutěž,“ dodává Volena.
Druhá liga byla zastavena 11. října, její účastníci stihli odehrát maximálně šest utkání. Ale třeba Velké Meziříčí po postupu nastoupilo jen do dvou. Stejně tak i Písek. A Most dokonce skončil dřív, než vůbec začal, v kolonce odehraných duelů u něj svítí nula.
Král apeluje, aby se nerozpouštěly ledové plochy
„Ani okolnostmi vynucené ukončení soutěží neznamená konec hokejové sezony,“ zdůrazňuje prezident Českého hokeje Tomáš Král, který znovu apeluje na majitele a provozovatele zimních stadionů, aby ledové plochy podle možností ještě nerozpouštěli.
„Protože tréninková činnost a náhradní zápasový program budou zahájeny, jakmile to vládní opatření umožní. Je to v zájmu nejen hokeje, ale především zdravého vývoje populace a sportování dětí a mládeže vůbec,“ objasňuje nejvyšší muž Českého hokeje.


Jiří Mráz, zdroj: www.hokej.cz

Foto: Jiří Mráz

    Reklama
  • Prázdniny21
  • Pozemky_
  • MŠ Ořechov
  • PlakátRozmarinek
  • Rozmarínek Petráveč
  • Construt – pracovník
  • Šum Měřín 2021
  • ML_prodejce
Nahoru