Muži HHK porazili v dohrávce druhého kola hráče Uherského Brodu

Hok ilustHC Spartak Uherský Brod – HHK VM 1:5 (0:0, 0:4, 1:1)
Góly a asistence: 42:38 Holík (Vaněk P.) – 21:12 Bula (Burian V.), 21:25 Maštera (Střecha, Vlašín M.), 22:01 Burian L. (Rozmarín), 25:02 Sobotka (Matov), 43:50 Křenek (Matov).

Sestava HC Spartak Uherský Brod: Zubo (Stojar) – Gureň, Vaněk P., Kubiš, Tolokonnikov, Kovář, Surý, Vaněk J. – Bumbál, Bařinka, Venclík – Bujáček, Holík, Ondra – Klusák, Koutník, Vaculín – Obadal, Šillr. Sestava HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Svoboda) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian V., Šimka, Vondráček, Pokorný – Křenek, Matov, Sobotka – Roupec, Bula, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Maštera – Rozmarín, Urban, Burian L. Rozhodčí: Lidák – Kociňák, Kučera. Delegát utkání: Foukal. Vyloučení: 3:7, využití: 0:0, v oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:27 (5:5, 11:12, 9:10). Procentuální úspěšnost brankářů: Zubo (UB) – 81,48 % – 22 zákroků – 60 min. Slavíček (HHK) – 96,00 % – 24 zákroků – 60 min. Diváci: 179.
V dohrávce druhého kola Krajské ligy ve čtvrtek zajíždělo první mužstvo HHK do Uherského Brodu.
Od prvního vhozeného buly viděli diváci velmi kvalitní hokej. Na začátku 2. minuty poslal Petr Vlašín přesnou přihrávkou do brejku Jirku Roupce. Kotouč po zásahu gólmana končí v ochranné síti nad tvrzeným sklem. Obětavý zákrok předvedl ve 3. minutě Ondřej Urban, který se položil do střely, kterou vyslal domácí obránce. Na první zákrok si musel Zdenek Slavíček počkat až do 7. minuty, kdy jedovatou střelu domácích ukryl ve své výstroji. V 15. minutě měli domácí přesilovou hru. Největší šanci měl ale v početní nevýhodě náš tým. Přihrávku Kamila Šerého zpracoval na útočné modré Lukáš Sobotka, který se blafákem pokoušel překonat domácího brankáře. Ten šanci našeho útočníka zneškodnil. V závěru první třetiny měli domácí 77 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. V té si vytvořili několik dobrých šancí, které ale zneškodnil gólman HHK. V této početní nevýhodě se do příležitosti dostal Vojtěch Maštera, který vypíchl domácím rozehrávku, a vyrazil po levé straně do útočného pásma. Tvrdou střelu zápěstím zneškodnil brodský Zubo. První třetina skončila bez branek.
Vstup do prostřední periody vyšel parádně našemu mužstvo. Ve 22. minutě vstřelil úvodní gól utkání Honza Bula, který nahodil kotouč zpoza branky na domácího gólmana, který si kotouč srazil do branky – 0:1. Asistenci u první branky si připsal Viktor Burian. Vhazování ve středovém kruhu vyhrál Filip Střecha, který zpětnou nahrávkou našel Michala Vlašína, který vyslal přihrávkou do akce Vojtu Mašteru. Jeho tvrdá střela z pravého kruhu končí v Zubově brance – 0:2. Na začátku 23. minuty se radovalo naše mužstvo potřetí. Přihrávka z hokejky Petra Rozmarína našla ve středním pásmu Luboše Buriana, který brejk zakončil střelou nad levý beton brankáře Zuba – 0:3. Fantastickou pětiminutovku korunoval dalším gólem Lukáš Sobotka, po přihrávce Patrika Matova – 0:4. Tento gól byl zároveň stým, který vstřelili hráči HHK v této sezoně. Ve 26. minutě měli domácí výhodu přesilové hry, ve které se blýskl brankář Zdeněk Slavíček, který tvrdou střelu ukryl do své lapačky. Další výborný zákrok předvedl náš gólman ve 33. minutě, kdy přihrávku zpoza branky bez přípravy poslal domácí útočník na naší svatyni. Přesně mířená střela končí ukryta ve výstroji strážce naší svatyně. Komfortním náskokem čtyř gólů skončila druhá část.
Ve třetí třetině se dočkali i domácí fanoušci. Běžela 43. minuta, kdy se k odraženému kotouči dostal domácí útočník Holík, který vstřelil jediný gól domácích – 1:4. A to i díky bleskové odpovědi naší první útočné formace. Přihrávku Patrika Matova zametl do domácí branky David Křenek – 1:5. Poslední příležitost na zkorigování výsledku měli domácí v 54. minutě, kdy měli početní výhodu, kterou nedokázali využít. V 59. minutě si vytvořil dobrou šanci Petr Vlašín. Jeho střelu zápěstím ale zlikvidoval brodský Zubo.
Dohrávku druhého kola zvládlo lépe mužstvo HHK, které si připsalo další tři body. Po víkendovém volném kole zajíždí muži HHK do Rosic, kde budou bojovat o další mistrovské body.
Výsledky 18. kola: HC Uničov – HC Spartak Velká Bíteš 5:7, Dynamiters Blansko HK – HC Lvi Břeclav 4:3, SKMB Boskovice – Hokej Uherský Ostroh 7:6, HK Kroměříž – HC Uherské Hradiště – odloženo na 9.2.2018, HC Spartak Uherský Brod – HC Štika Rosice – odloženo.
Program mužů na tento týden:
Sobota 3. 2. HC Štika Rosice – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 (zimní stadion Rosice)