Muži HHK porazili Rosice

HokejHC Štika Rosice – HHK VM 4:8 (2:5, 1:2, 1:1)
Góly a asistence: 02:38 Hroudný, 17:26 Dobiáš (Jarolím), 38:57 Dvořák (Kazlepka), 53:35 Šíma (Hroudný) – 05:18 Střecha (Burian V.), 06:30 Sobotka (Vlašín P., Dostál), 09:29 Matov (Urban, Rozmarín), 13:29 Křenek (Vlašín P., Dostál), 15:23 Maštera (Šimka, Střecha), 26:23 Křenek (Burian V., Matov), 35:53 Křenek (Sobotka, Vlašín P.), 59:50 Maštera (Vlašín M., Rozmarín).

Sestava HC Štika Rosice: Huzlík (Čížek) – Galatík, Černík, Antal, Dobiáš, Dobšák, Šíma, Hroudný, Polzer, Křen, Jarolím, Kazlepka, Kůst, Hanáček, Dvořák. Sestava HHK Velké Meziříčí: Slavíček (od 41. minuty Svoboda) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian V., Šimka, Vondráček, Pokorný – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Maštera – Rozmarín, Matov, Urban. Rozhodčí: Grygera – Kozák, Olšina. Vyloučení: 2:2, využití: 0:1, v oslabení: 0:0. Střely na branku: 19:46 (7:13, 8:19, 4:14)
Procentuální úspěšnost brankářů: Huzlík (ROS) – 82,61 % – 38 zákroků – 60 min. Slavíček (HHK) – 80,00 % – 12 zákroků – 40 min. Svoboda (HHK) – 75,00 % – 3 zákroky – 20 min. Diváci: 32.
V 19. kole Krajské ligy zajíždělo „A“ mužstvo HHK do Rosic, kde se střetlo s místní Štikou. Obě mužstva dělil před utkáním propastný bodový rozdíl. Zatímco naše mužstvo bylo před utkáním na prvním místě v tabulce, rosické Štiky s jednou jedinou výhrou jsou stále na posledním místě. Přesto se naše mužstvo muselo mít na pozoru. V prvním vzájemném utkání rosické štiky pořádně kousaly a o konečném vítězství rozhodli hráči HHK až v samotném závěru utkání.
Úvod utkání vyšel lépe domácím hráčům, kteří z první akce vstřelil první gól utkání. Po samostatné akci se přesnou střelou k pravé tyčce prosadil domácí útočník Hroudný – 1:0. K vyrovnání došlo v 6. minutě, kdy se po přihrávce Viktora Buriana střelecky prosadil Filip Střecha – 1:1. V 7. minutě se ujali hráči HHK vedení, když dokázala první formace rozebrat bránící domácí hráče. Přihrávku Lukáše Dostála a Petra Vlašína uklidil do soupeřovy branky Lukáš Sobotka – 1:2. Ještě v téže minutě se do přečíslení dostala trojice hráčů HHK. Po krásně kombinaci vyprášil David Křenek Huzlíkovy betony. V 10. minutě zatížil domácí konto dalším gólem Patrik Matov – 1:3. Asistenci u třetí branky si připsali Petr Rozmarín a Ondra Urban. V této pasáži utkání jednoznačně dominovalo naše družstvo. Ve 14. minutě se dočkali naši fanoušci dalšího gólu. Podruhé v utkání úřadovala první formace HHK. Autorem této branky byl David Křenek – 1:4. Za minutu lovil domácí gólman další kotouč ze své sítě. Z obranného pásma nahrál Honza Šimka kotouč do středního pásma Filipu Střechovi. Ten křižnou přihrávkou našel na útočné modré Vojtu Mašteru, který se po pravé straně dostal do pásma a tvrdou střelou vymetl levý horní růžek Huzlíkovy svatyně – 1:5. V závěru první části se prosadili domácí hráči a snížili na 2:5.
Druhá třetina přinesla v úvodu první vyloučení utkání, kdy šel za podražení na trestnou lavici David Křenek. Domácí měli několik dobrých příležitostí, ale veškeré střely pohotově zlikvidoval brankář HHK Zdenek Slavíček. Ve 26. minutě potrestal hlavní rozhodčí i domácí mužstvo a to za příliš mnoho hráčů na ledě. Nabídnutou přesilovku za necelou minutu HHK využil. Dokonalý zámek v útočném pásmu zakončil dalším gólem v utkání David Křenek – 2:6. Asistenci u této branky si připsali Patrik Matov a Viktor Burian. Ve 35. minutě viděli diváci hru ve čtyřech hráčích na každé straně, ve které se opět prosadila první formace HHK. Po přihrávce Petra Vlašína a Lukáše Sobotky, završil hattrick David Křenek – 2:7. V závěru třetiny snížili domácí třetím gólem v utkání.
V závěrečné třetině hájil branku HHK Ivo Svoboda. V této třetině byl jednoznačně lepším týmem VelMez. Ve 48. minutě se opět dostal do útočného pásma Vojta Maštera, jeho jedovatá střela se tentokrát odrazila od břevna. Přesto to byli domácí, kteří vstřelili čtvrtý gól. To již běžela 54. minuta. V 57. minutě zazvonila tyčka brankové konstrukce po střele Ondřeje Urbana. Konečnou podobu výsledku dal deset vteřin před koncem utkání Vojtěch Maštera, který ve skrumáži v brankovišti zavěsil podruhé v utkání – 4:8.
Hráči HHK potvrdili roli favorita utkání a zaslouženě zvítězili. V dalším utkání se hráči HHK představí na domácím ledě, kde se v okresním derby střetnou se Spartakem Velká Bíteš.
Výsledky 19. kola: SKMB Boskovice – HK Kroměříž 2:1PP, HC Spartak Velká Bíteš – HC Spartak Uherský Brod 3:2PP, HC Lvi Břeclav – HC Uherské Hradiště 9:2, Hokej Uherský Ostroh – HC Uničov 5:3.
Program mužů na tento týden:
Sobota 10. 2. 2018 HHK Velké Meziříčí – HC Spartak Velká Bíteš, začátek utkání v 17.30 (zimní stadion Velké Meziříčí)Hokej

Liga muzi

    Reklama
  • Výstava Šurda
  • Eurowagon9/21
  • Dobrovolný9/20
  • KrajVysočina
  • Litas
  • Rozmarínek9/21
  • ML_prodejce
Nahoru