Volejbalisté budou hrát o udržení ve skupině

VolejbalVolejbalisty čekají v pátek a v sobotu nejdůležitější zápasy roku o udržení nebo sestup. Začínají v pátek v 19.30 s Volleyteamem ČZU Praha B a v sobotu v 18.00 s TJ ČZU Praha.

Boj o záchranu a potvrzení vlastních ambicí pokračuje. Dvojzápas s Teslou přinesl vše, co si lze jen představit: boj, chyby, rezignaci, odpor, touhu po vítězství. Vše proběhlo v deseti setech. V Brně pro nás neúspěšných, doma potom vydřených a proměněných v konečné tři body. Staví nás to s celkově s 9 dosaženými body zatím jako nejúspěšnější tým skupiny o záchranu. Ovšem ještě není konec a my musíme udělat vše pro to, aby ten konec byl šťastný. Na Teslu jsme odjížděli trochu s obavami, že na ni neumíme. Také se to hned v prvním setu projevilo. Druhý set patřil nám až do koncovky. Zde jsme zaváhali, nechali soupeře vyrovnat, a i mu přenechali jeden setbol. Nakonec jsme ho však vybojovali 27:25. Na vývoj utkání měl rozhodující vliv set třetí. Projeli jsme ho v koncovce a bylo zle. Čtvrtý set byl ve znamení našeho útlumu až do druhého technického timeoutu, kdy jsme prohrávali 14:16. Pak jako by mávnutím kouzelného proutku jsme najednou ožili a soupeři povolili už jen 3 body. Následoval rozhodující 5. set. Boj to byl velký, my možná byli i lepší, ale udělali jsme v koncovce zbytečné chyby, takže nakonec byl výsledek 13:15 pro soupeře. Ovšem zlatý jeden bod, mimochodem úplně první z teslácké haly. Druhý den byla odveta u nás. Tesla byla již jako první definitivně zachráněna, ale přijela komplet s tím, že budou hrát bez spekulací až do konce. My jsme začali soustředěně a jasně vyhráli první dva sety. Vypadalo to, jako by soupeř neměl moc motivaci, ale opak byl pravdou. My mu v těchto chvílích nic nedovolili. Dobře jsme podávali i bránili a hodně bodů jsme získávali protiútokem. Že to Tesla nevzdá, nám ukázala ve třetím setu, kdy jsme se naopak pod tlak dostali my. Ne a ne se z něho vymanit. Najednou jsme kazili, hráli nedůsledně. Nic nepomáhalo. Bylo srovnáno 2:2 a následoval rozhodující set. Opakuji, že s Teslou jsme za celou historii ve 2. i 1. lize vyhráli pouze jednou 3:2 z domácí haly v roce 2015. Začali jsme katastrofálně, prohrávali 2:6 a točili jsme za 6:8, kdy jsme stav trochu zkorigovali. Ovšem po změně stran jsme najednou začali zápas otáčet a třemi body v řadě jsme i vedli. Eso Dominika Žaby nás potom „hodilo" do dvoubodového trháku 12:10. To jsme si již pohlídali, a nakonec z toho bylo vítězství v infarktovém zápase 3:2. Všichni dřeli, a i když se jim někdy nedařilo, nelze jim nic vyčítat. Životní zápas, hlavně v Brně, odehrál Roman Jaša. Jistota je nahrávač Honza Kasan, výborně se doplňují obě libera Jirka Koukal a Mára Slavík. Hodně důležitá pro celkový výsledek je hra diagonálního hráče. Tím je kapitán týmu Honza Kučera. V závěru sezóny hraje stabilně. A pokud se mu chvíli nedaří, plně ho nahradí Eda Heřmánek. Ten nyní slouží jako „žolík" pro všechno. Studuje vysokou školu a moc teď netrénuje. Ovšem má herní inteligenci a disciplínu a ta se neztratí nikdy. Nakonec zbývají smečaři a blokaři. O Romanovi Jašovi již byla řeč, na druhém smečařském postu je Ondra Žaba, nyní v době nemoci ho zastoupil Eda Heřmánek (kdo jiný) a samozřejmě nemohu opomenout Dominika Žabu (s Ondrou a také jeho dvojčetem Štěpánem není v žádném příbuzenském vztahu). Ten hraje lépe, když nezačíná hned v základní sestavě, ale když střídá. Nejčastěji je to kvůli jeho jistému příjmu, ale nyní například rozhodl o vítězství v 5. setu doma s Teslou blokem a podáním. Blokaři podávají jisté výkonu, však také jsme téměř celou sezónu stavěli pouze Filipa Brychtu a Jirku Hurytu. Jen jednou Filip nemohl a nahradil ho věkem teprve kadet Jirka Vojtíšek ve vítězném zápase s ČZU Praha. Na lavičce tím pádem zůstal Tomáš Krejska a u lavičky zůstanu i nadále. Svým povzbuzováním stále udržuje bojovnost těch, co hrají, a i ona přispívá k našim výsledkům. Ať je to druhý nahrávač Víťa Šimek nebo další smečaři, David Pešta nebo Štěpán Žaba či libera Michal Kacafírek a Martin Novotný, kteří však v poslední době z pracovních důvodů z družstva, doufejme, že dočasně, vypadli. Následující pátek a sobotu se rozhodne. O tom, jestli se udržíme, nebo půjdeme do baráže anebo sestoupíme. Všichni si přejeme a všichni uděláme maximum, aby se naplnila ta první varianta. Pochopitelně. Potřebujeme diváky, kteří by vytvořili domácí prostředí. Zveme všechny naše příznivce na nejdůležitější zápasy roku.