Skončila 1. liga volejbalu. Budeme hrát baráž!

VoejbalO víkendu skončila 1. volejbalová liga. Vybojovali jsme jako nováček baráž. Možná, že by se to mohlo zdát málo, když jsme měli ve svých rukou i záchranu bez baráže. Nebylo to však tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Udržet se chtěly totiž všechny týmy. Tesle se to podařilo již před 2 týdny a tak se dalo čekat, že s dvěma pražskými týmy nebude mít již takovou motivaci. Také se tak stalo a oba zápasy prohrála 0:3. My se nejprve v pátek utkali se záložním týmem extraligových ČZU. Ti přijeli kompletní se všemi hráči, kteří již i nastupovali v nejvyšší soutěži. Nastoupili jsme se základní sestavou: J. Kasan na nahrávce, J. Huryta a F. Brychta na bloku, O. Žaba a R. Jaša na smeči, J. Kučera jako diagonální a na liberu J. Koukal. Začali jsme dobře a výsledkem byl urvaný první set. Ovšem od druhého setu se jednak soupeř zlepšil a zpřesnil útok a na druhé straně my polevili. Jako bychom chtěli naplnit tradici všech našich zápasů s tímto soupeřem: „Kdo vyhraje první set, prohraje celý zápas 1:3". Bojovali jsme, dřeli, ale nedařilo se. Selhával příjem a útok, nepomohlo nic. Mladící z ČZU se snadno dostali do vedení 2:1. My se však nevzdali. Vydřeli jsme 4. set. Odvrátili jsme i 2 soupeřovy mečboly a nakonec jsme srovnali na 2:2. Tím jsme si vytvořili naději, že v případě vítězství jsme nejméně v baráži. Prohráli jsme však 9:15 a zkomplikovali jsme si to. TJ ČZU (druhý pražský tým podobného názvu) vyhrál v Brně 3:0 a tím bylo jasné, že musíme druhý den vyhrát. Předpoklad, že Volleyteam ČZU B v sobotu Brně nevyhraje nebyl reálný. Nakonec se potvrdilo, co se čekalo. Pražané zvítězili 3:0. ČZU B přijelo kompletní a i když bylo již zachráněno určitě nepřijelo prohrát. Třeba měli za úkol pomoci svým skoro jmenovcům. My tím pádem museli jakkoliv vyhrát. Porážka znamenala sestup. Sestava byla trochu pozměněná: na nahrávce nastoupil V. Šimek, na smeči R. Jaša a E. Heřmánek, blokař a diagonální hráč stejně jako v pátek (tedy J. Huryta, F. Brychta a J. Kučera). Na liberu se střídal J. Koukal s M. Slavíkem. Zakousli jsme se do soupeře ihned od začátku a prakticky stále vedli. Životní zápas odehrál Eda Heřmánek a Víťa Šimek. Hráli jsme opravdu dobře. Skvěle jsme přihrávali, úspěšně útočili, disciplinovaně bránili. Vítězství 3:0 bylo jen potvrzením našeho odhodlání nesestoupit. Nakonec jsme si vybojovali možnost udržet 1. ligu v baráži. Měli jsme ve svých rukou sice i přímou záchranu, ale to se nepovedlo. Přesto jsme se stali nejúspěšnější týmem této skupiny. Bodovali jsme ve všech zápasech, z šesti jsme vyhráli čtyři a ve dvou jsme odešli poraženi 2:3. Uhráli jsme13 bodů, druhý Volleyteam ČZU B 11, třetí Tesla 8 a čtvrtý ČZU Praha 4 body. Rozhodla ztráta z první poloviny soutěže. Vždyť naposledy jsme odešli bez bodu z palubovky EGE Č. Budějovice 12.ledna. Od té doby jsme ve všech 9 stávajících zápasech vždy alespoň jeden bod získali, neboť jsme 6× vyhráli a 3×prohráli , a to pouze 2:3. To nám dává naději do baráže s vítězi 2.lig. Ta začne 4. dubna.