Meziříčští atleti přivezli dvě medaile z Letní olympiády dětí a mládeže

OlympMedailsteAdam Červinka získal stříbro v běhu na 1500 m a Klára Havlišová má bronz z hodu oštěpem
Her X. letní olympiády dětí a mládeže 2022 v Olomouckém kraji (23. 6.–30. 6. 2022) se zúčastnilo celkem 3 539 mladých sportovců, kteří bojovali o medaile v 73 disciplínách 20 různých sportů.

Do atletického reprezentačního družstva Kraje Vysočina se nominovali 4 meziříčští atleti: Karolína Blaťáková, Adam Červinka, Jakub Doležal a Klára Havlišová.
Zastoupení měla naše atletika i v trenérském týmu – Ondřej Rosa měl na starosti mílaře.
Adam Červinka vybojoval stříbrnou medaili v běhu na 1 500 m, když na cílové rovince jen těsně podlehl vítěznému Filipu Toulovi. Zároveň si výrazně vylepšil osobní rekord na vynikajících 4:10,81. Tento výkon ho řadí na druhé místo průběžných tabulek ČR.
Klára Havlišová si z Olomouce odvezla bronzovou medaili, a to i přes zranění z předchozího závodu. V soutěži v hodu oštěpem si hned úvodním pokusem vylepšila osobní rekord a zařadila se na první místo. Dalšími pokusy se soupeřky začaly zlepšovat a přibližovat, ale zlepšovala se dál i Klára. Nakonec zapsala nejdelší výkon 39,38 m ve čtvrté sérii. Lepšího výkonu dosáhly jen Tereza Kučerová (42,40 m) a Anna Mohoutová (39,89 m).
Jakub Doležal v běhu na 300 m skončil na celkovém 13. místě a i jemu se podařilo v tomto závodě zlepšit osobní rekord na 38,14 s. Ve skoku dalekém zaznamenal 513 cm po jediném platném pokusu.
Karolína Blaťáková si ve sprintu na 60 m vylepšila osobní rekord na 8,66 s a skončila na 24. místě, stejné umístění jí patří i ve skoku dalekém (436 cm).
Krajská atletická reprezentace vybojovala celkem 6 medailí – 2 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové a v pořadí krajů v atletice skončila na 5. místě. Stala se tak historicky nejúspěšnější krajskou atletickou výpravou a v rámci letošní olympiády nejúspěšnějším sportem Kraje Vysočina.
Celkově sportovci z Kraje Vysočina obsadili 14. místo se ziskem 14 medailí (4 zlatých, 3 stříbrných a 7 bronzových).