Mistry republiky žactva v atletice jsou Klára Havlišová a Adam Červinka

AtletMistrZac1závodníci VMKlára Havlišová a Adam Červinka jsou mistry republiky, Oliver Harvey je stříbrný

O víkendu 17. a 18. září se v Jablonci konalo Mistrovství České republiky žactva. I přes nepříznivé podmínky padla dvě národní historická maxima zásluhou Michala Rady na dvoustovce překážek a sprinterů USK Praha ve štafetě na 4×60 metrů.
O vynikající výkony a výsledky se postarali i velkomeziříčští atleti.

Na šampionát se nominovali v individuálních disciplínách Adam Červinka (1 500 m), Oliver Harvey (1 500 m překážek), Klára Havlišová (oštěp), Jakub Doležal (300 m) a štafeta chlapců na 4 × 300 m.
Klára Havlišová odjížděla na šampionát jako jedna z favoritek – měla zapsaný 6. nejlepší výkon. V závodě ale naprosto dominovala a zvítězila v nejlepším osobním výkonu 41,18 m. Vyhrála by i svým druhým nejdelším pokusem 39,62 m.
Stejně suverénně si počínal i Adam Červinka v běhu na 1 500 m. Taktikou start – cíl potvrdil svoji výkonnost a časem 4:14,62 m jasně zvítězil. Druhý v pořadí Jan Žák TRIALTLET Karlovy Vary zaběhl 4:25,76, třetí místo vybojoval Štěpán Outrata AC Pardubice v čase 4:26,81.
Klára i Adam v Jablonci získali svůj první mistrovský titul.
Svoji první atletickou medaili na atletickém republikovém mistrovství vybojoval i Oliver Harvey ve steeplu (1 500 m překážek). V průběžných tabulkách mu patřil 2. nejrychlejší čas. A tuto pozici potvrdil i v tomto závodě, časem 4:37,95 si vytvořil vynikající osobní rekord, oddílový rekord a po zásluze si odváží stříbrnou medaili.
Nováčkem na mistrovství republiky a příjemným překvapením byl výkon Jakuba Doležala v běhu na 300 m. Nominoval se 13. nejlepším časem, v rozběhu však zaběhl kvalitní osobní rekord 37,71 s a po zásluze se probojoval do finále. Tady obsadil 8. místo časem 38,62 s.
Dalším nováčkem byl Patrik Absolon, který výborně rozeběhl štafetu na 4 × 300 m. Ve složení Patrik Absolon, Oliver Harvey, Adam Červinka a Jakub Doležal vybojovali 7. místo z celkového počtu 25 startujících týmů.
Se ziskem 2 zlatých a jedné stříbrné medaile je atletický oddíl TJ Sokol Velké Meziříčí v medailové bilanci na 5. místě z celkového počtu 141 zúčastněných atletických oddílů.
Všichni medailisté – Klára Havlišová, Adam Červinka a Oliver Harvey – jsou nominováni na Mezistátní utkání U16 ČR – Chorvatsko – Maďarsko – Slovensko – Slovinsko, které se uskuteční 24. 9. 2022 ve Znojmě.
VELME

AtletMistrZac1AtletMistrZac1HavlišováAtletMistrZac1HAvlišová 2AtletMistrZac1Havlišová 3AtletMistrZac1medailisté VMAtletMistrZac2AtletMistrZac2vervinkaAtletMistrZac3Havlis