Házená

Hazena znak2. liga mužů Morava Jih – 17. kolo

SHC Maloměřice – TJ Sokol Velké Meziříčí 30:19 (16:9)
V sobotu ráno zajížděli muži na palubovku jasného lídra soutěže – do brněnských Maloměřic, kdy jsme chtěli zopakovat senzaci z minulého kola a obrat favorita o body.

Vstup do utkání sice patřil domácím (3:1), ale naše mužstvo se postupně dostávalo do hry a dokázalo s favoritem držet krok. I když jsme v úvodu zápasu neproměnili několik jasných šancí, tak skoré bylo stále vyrovnané (22. min. 7:6). Bohužel poslední pětiminutovka první půle se nám vůbec nepovedla. Po několika zbytečných ztrátách v útoku nás soupeř trestal z rychlých útoků. Tuto fázi hry jsme prohráli 7:1, což ústilo v nepříznivé poločasové skoré 16:9.
V druhé půli si již domácí s přehledem hlídali vybudovaný náskok. Soupeř po celou dobu utkání těžil hlavně z našich chyb, které ústili v laciné branky z „trháků". Na naší straně se dokázal výrazněji prosadit jen osmigolový Večeřa. Soupeř tak potvrdil roli favorita a nadále vede ligu.
V příštím kole hostíme na domácí palubovce Bohunice, které okupují střed tabulky a pro udržení 4. místa musíme zvítězit. Zápas se odehraje 14. dubna v 17.00 v hale Za Světlou.
Sled branek: 3:0, 4:4, 8:4, 12:5, 14:9, 16:15, 21:16, 22:19, 25:23, 27:23
7m hody 0/1:2/4, vyloučení 5:2, diváků 65.
Sestava: Ondřej Poul – Vítězslav Večeřa (8), Ladislav Šidlo (3/1), Pavol Živčic (2), Jan Lečbych (2), Jiří Kaštan (2/1), David Kubiš (1), Tomáš Stupka (1), Miloš Necid, Pavel Křibala, trenér Ladislav Šidlo a vedoucí družstva Petr Kácal.