Volejbal: Naděje umírá jako poslední

VolejbalTrochu to zní skepticky, ale je to tak. Dosud v kvalifikaci vyhrávali domácí, Bučovice to o víkendu to prolomili. Bohužel na náš úkor. Nejprve podlehli v sobotu Příbrami 1:3. Nás v neděli porazili! Přijeli s tím nejlepším, co měli.

Na nahrávce bývalý extraligový hráč Ostravy a Havířova Duda, na bloku Mlčuch, který donedávna hájil barvy Brno a Zlína, druhý blok, mimochodem náš odchovanec, Auer se zkušenostmi z Odolena Vody, Benátek a Brna. Diagonální hráč Přikryl loni ještě hájil barvy Zlína. Na liberu bývalý reprezentant Bence. Na smeči loňská opora juniorů Brna a bývalý juniorský reprezentant Neubauer a bývalý výborný beachvolejbalista Nezdařil. Tedy sestava jako hrom. Přesto jsme si věřili. Hala naplněná opět do posledního místa, výborná atmosféra. My nastoupili v tradiční sestavě: Honza Kasan na nahrávce, Jirka Huryta a Filip Brychta na bloku, Honza Kučera jako diagonální. Na smeči Roman Jaša a Eda Heřmánek a libera Jirka Koukal a Marek Slavík. Střídali Dominik Žaba, Víťa Šimek, David Pešta a Adam Benáček. Začátek vyzněl lépe pro soupeře a postupně si vytvořil až čtyřbodový náskok. Nám se podařilo až v druhé polovině vyrovnat a díky výbornému podání Honzy Kučery set dotáhnout v náš prospěch. Druhý set byl zcela v režii Bučovic. Nám se podařilo vést pouze jednou a to hned v úvodu. Potom jsme jen dotahovali. Za stavu 1:1 se prakticky začínalo znovu. Třetí set jsme urvali pro sebe a ve čtvrtém setu dlouho vedl soupeř. V koncovce až o 3 body. My jsme však nic nevzdali a výbornou hrou jsme nejenom dotáhli náskok Bučovic 23:20, ale dokonce jsme to byli my, kdo vybojoval první i druhý mečbol. Bohužel jsme ani jeden neuhráli. Zkazili jsme důležité podání, zasmečovali do autu. Pátý set byl vyrovnaný až do koncovky, kdy to byli opět Bučovičtí, kdo se dostal do trháku 12:8. My se opět nevzdali a dotáhli na 13:13. Zkazili jsme zbytečně podání, přesto jsme ještě vyrovnali na 14:14 a 15:15. Na víc už nebylo. Za výkon se stydět nemusíme, ale rozhodují výsledky. Musíme však v sobotu v Bučovicích vyhrát. Stále v záchranu věříme a uděláme maximum!
Velké Meziříčí – Bučovice 2:3 (22, -21,21,-27,-15).