Házenkáři doma nezaváhali

Hazen 2. liga mužů Morava Jih – 18. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Tatran Bohunice 25:23 (12:12)
V rámci osmnáctého kola čekal naše družstvo přímí souboj o čtvrtou příčku druholigové tabulky s Tatranem Bohunice.

Do utkání vstoupilo lépe naše družstvo a ujali jsme se vedení 2:0. Soupeř díky naší nepřesné střelbě dokázal hru vyrovnat a obě družstva se do poločasu vystřídala ve vedení. Kdy naše družstvo v závěru první půle, i díky dobře sehraným přesilovým hrám, srovnávalo z 10:12 na 12:12.
Začátek druhé půle vyšel lépe hostům, kdy se dokázali dvakrát prosadit. V 37. minutě nastal zlom a našemu družstvu se podařilo odskočit na 20:15. Výborně fungovala obrana, za kterou se dařilo Ondrovi Polouvi v brance. Bohunice nic nezabalili a v padesáté minutě brali třetí time-out. Našemu družstvu se následně nepovedly dva úniky, udělali jsme technickou chybu a tři minuty před koncem se soupeř dotáhnul na rozdíl jediné branky. Naše družstvo trpělivou rozehrávkou a přesným zakončením drama nepřipustilo a dovedlo utkání k vítězství 25:23. Utkání se velmi vydařilo Jiřímu Kaštanovi, který se blýskl deseti zásahy.
V příštím kole zajíždí naše družstvo k extraligové záloze Handball KP Brno „B", které v jarní části ještě neprohrálo a za naším družstvem zaostává už jen o dva body.
Sled branek: 2:3,7:6, 10:13, 14:14, 17:19, 20:23, 23:24, 25:28, 28:29
7m hody 4/4:2/6, vyloučení 3:3, diváků 15
Sestava: Ondřej Poul – Jiří Kaštan (10/7), Vítězslav Večeřa (8), Pavol Živčic (2), Miloš Necid (2), Strašák Pavel (2), Ladislav Šidlo (1), Tomáš Stupka, Jan Lečbych, David Kubiš, Pavel Křibala, trenéři Ladislav Šidlo, Michael Bezděk a vedoucí družstva Petr Kácal.