Házená

Hazena znak2. liga mužů Morava Jih – 20. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Telnice 31:29 (17:15)
V sobotu zavítal na naši palubovku velký rival z Telnice. Ti v letošním ročníku předvádějí nadmíru dobré výsledky a v případě výhry mohli pomýšlet na druhou příčku tabulky. V jejich dresu nastupuje i nejlepší kanonýr ligy, takže se bylo na co těšit.

Rivalita byla vidět již od začátku zápasu a naši hráči začali bránit hodně „z ostra" a v úvodní pětiminutovce jsme za to byli hned dvakrát potrestáni vyloučením. Soupeř toho ovšem vůbec nedokázal využit a my jsme pomalu navyšovali skoré zápasu. V točné fázi se dařilo všechny střely proměňovat téměř stoprocentně. Problém jsme však měli na obraně, kde jsme nebyli schopni pokrýt hostující spojky. Ale i přesto jsme si do 29. minuty vybudovali náskok 17:13. Škoda byla dvou laciných branek v závěru poločasu, kterými jsme soupeři dali hodně nadějí do druhé půle.
V té hosté zaktivnili obranu a vysunul částečnou osobní obranu na našeho střelce Večeřu. Nezbývalo tedy než obranu soupeře překonat jinak než střelbou z dálky. To se naštěstí dařilo hlavně po individuálních akcích Šidla a Živčice a my si dokázali stále držet náskok. Menší komplikace přišly v 46. minutě, kdy soupeř poprvé v zápase srovnal (23:23). Ovšem překlopit skoré na svou stranu se Telnici stále nevedlo a mi drželi nejtěsnější náskok, který jsme uhájili až do konce.
Dnešní zápas jsme zvládli systémem „start-cíl", kdy se soupeř, po celých 60. minut, nedostal ani jednou do vedení. V příštím kole zajíždíme na horkou půdu Kostelce na Hané, kde jsme naposledy bodovali před 6 lety a budeme chtít tuto černou sérii utnout.

Sled branek: 3:1, 5:2, 9:6, 11:7, 14:9, 16:11, 17:13, 19:16, 23:20, 25:25, 28:26, 29:29, 31:29
7m hody 3/5:1/1, vyloučení 4:6, navíc Telnice ČK, diváků 148
Sestava: Ondřej Poul, Vojtěch Drápela – Ladislav Šidlo (9/2), Vítězslav Večeřa (6), Pavol Živčic (5), Jan Lečbych (4), Pavel Strašák (3), David Kubiš (2), Jiří Kaštan (1/1), Miloš Necid (1), Filip Macoun, Dominik Buchta, trenér Ladislav Šidlo, Michal Bezděk a vedoucí družstva Petr Kácal