V prvním přípravném utkání těsně vyhráli muži HHK

HHKHHK VM – HC Spartak Velká Bíteš 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Góly a asistence: 05:33 Střecha T. (Křenek, Matov), 14:25 Křenek (Matov, Šerý), 23:25 Vlašín P. (Matov, Křenek), 45:42 Střecha T. (Vlašín P., Šerý), 56:36 Vlašín M. (Bula, Vlašín P. – 07:29 Lang (Račický, Michálek), 27:00 Račický (Michálek), 27:41 Michálek, 43:59 Bednář (Račický, Rosendorf).

Sestava HHK Velké Meziříčí: Šoustal (Svoboda) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Kochánek, Pokorný – Křenek, Matov, Střecha T. – Krča, Bula, Vlašín M. – Rozmarín, Burian V., Strnad. Sestava HC Spartak Velká Bíteš: Alexa (od 31. minuty Nir) – Rosendorf, Novák, Šidák, Strnad, Grmela, Račický, Michálek, Bednář, Petrčka, Trnka, Lang. Rozhodčí: Kučera, Karásek. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0, v oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:28 (9:13, 9:8, 11:7). Diváci: 68.
V prvním přípravném utkání se hrála vyrovnaná partie. Svěřenci trenéra Karla Vejmelky po většinu utkání drželi vedení. Pouze na začátku třetí třetiny se soupeř ujal vedení, které rychle vymazal tvrdou střelou pod horní víko Tomáš Střecha. Vítěznou trefu si v 57. minutě připsal Michal Vlašín. V poslední minutě zkusili soupeři hru bez brankáře, kterou nedokázali využít.
Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: Dnes jsme byli hokejovější, hráli jsme více s pukem, měli více ze hry, dali jsme i krásné branky. Na druhé straně mi utkání ukázalo i naše slabiny. Udělali jsme zbytečné chyby v obranné činnosti, byli jsme nedůrazní a laxní v prostoru kolem naší branky a spokojen jsem nebyl s přesilovkami. Práce je před námi dost, abychom se zlepšovali.
Program mužů na tento týden:
Sobota 1. 9. 2018 HHK Velké Meziříčí – HC Štika Rosice, začátek utkání v 17.30 h, (zimní stadion Velké Meziříčí).