• Medřičské listy
  • Sport
  • Vítězství „Falco team“ na 6. ročníku Chlumeckého košíku 2018 zahájilo basketbalovou sezonu

ChlumKosikLetos podstatně dříve než v předchozích letech se v sobotu 22. 9. 2018 na Chlumeckém dvoře v Chlumku konal 6. ročník Chlumeckého košíku, basketbalového turnaje smíšených družstev.

Tentokrát poprvé nebyla problémem marodka a i pojetím se Chlumecký košík změnil. V pěti týmech se poprvé objevili výhradně ti, kteří basketbal na Velkomeziříčsku hráli nebo hrají, a nebo se ho jako elévové učí. Úroveň turnaje a kvalita hry se tím neuvěřitelně zvedla. Také zastoupení žen bylo výraznější než v minulých ročnících a celkově soutěž „omladila“.
Termínově můžeme říci, že touto akcí k oslavě a popularizaci basketbalu jako sportu, byla zahájena basketbalová sezóna. „Falco team“ po čtyřech předchozích úspěších chtěl opět pokračovat dál ve vítězné šňůře. Ostatní týmy chtěly co nejlepší místo na bedně a soupeře překvapit. Nakonec rozhodla zkušenost, trpělivost a výdrž.
Vítězný pohár popáté v řadě opět urval „Falco team“ z Velkého Meziříčí. Soutěží prošli bez zaváhání, i když některá utkání byla velmi těžká a výsledkem těsná. Největším konkurentem byli výborně hrající „Střihouni“ a „MY“, kteří skočili druzí resp. třetí. „Queens“ alias „Čamrdky“, ryze ženský tým, skončily těsně na čtvrtém místě.
Chlumecký dvůr s největším podílem žákovských hráčů skončil pátý. Součástí turnaje byla znovu soutěž o krále a královnu střelců. V turnaji však tolik nešlo o pořadí , ale o snahu ukázat jakou zábavu může poskytnout tato inteligentní sportovní hra. Toho se bezesporu na Chlumeckém košíku dosáhlo.
Turnaj proběhl plynule a nevyžádal si žádná zranění. Počasí bylo navzdory prognózám dobré. Účast mladých basketbalistů, z nichž nejmladším hráčem turnaje byla devítiletá členka týmu mladších žáků BK Velké Meziříčí Emma Klimentová, je příslibem do budoucna. Účastníky turnaje zachycuje foto nahoře.
Fotodokumentaci ze 6. ročníku Chlumeckého košíku v Chlumku naleznete na stránkách www.chlumeckydvur.cz a obce www.chlumek.cz