Meziříčští hráči discgolfu se zapojili do podzimních turnajů

DiscgolfVyznavači onoho „moderního golfu s létajícími talíři" se koncem září a počátkem října zúčastnili několika dalších soutěží. Ostatně, nádherné počasí tak řečeného „tereziánského babího léta" k nějaké podobné venkovní činnosti přímo vybízelo.
Svatováclavský turnaj, III. ročník / Brno-Lesná, D-golfový Park „Milénova" ve sváteční pátek 28. 9.
Hned vedle sportovního areálu TJ Start Brno, který se nachází poblíž známé Čertovy rokle, se závodilo ve čtyřech kategoriích, a to na 3 kola po devíti jamkách + šestijamkové užší finále s prodlouženými dráhami.
Velké Meziříčí zde tentokrát mělo bohužel jen jediné zastoupení.

V kat. Masters (muži nad 40 let) se v závěru 3. kola prodral do čela Vladimír Pařil z VM, a sice za 30,28,25 = 83 b. Svůj bodový náskok pak ve finále ještě navýšil, a 1 místo tedy bezpečně udržel. Na druhém stupínku skončil Petr Řehoř z Prahy, po doplňkovém rozstřelu klesl na 3. místo Radek Kala z DGC Slovácko Uherské Hradiště a čtvrtý byl Josef Baláž z Brna. V. Pařil získal 1. místo také v tradiční doprovodné soutěži CTP – na přesnost základního odhodu disku z výhoziště vůči sloupku cílového koše; takže dvojitá spokojenost.
Pořadatelé věnovali třem nejúspěšnějším z každé kategorie i v soutěži CTP originální věcné ceny, jimiž se staly laserem vyřezávané trofeje se svatováclavským motivem.
Jihomoravská discgolfová liga / Uherské Hradiště, DG Park „Kunovský les" v sobotu 6. 10.
V krásném prostředí mezi Hradištěm a Kunovicemi se závodníci dost nachodí, poněvadž jde o areál opravdu rozlehlý. Trvalým problémem zde bývají značně přemnožená klíšťata. Přítomní bojovali v celkem sedmi kategoriích. Meziříčí vykazovalo hned trojí účast, ale pouze ve skupině Open (muži 18 – 40 let). Hrálo se 2×15 jamek.
Výsledky kat. Open:
1. Michael Rádl DGC Fénix Brno 40,37 = 77 + F18 = 95 b.+
2. Jan Rozehnal DGC Mor.Krumlov 38,41 = 79 + F16 = 95 b.-
3. Petr Háněl DGC Fénix Brno / DG Hunters Moravia 41,38 = 79 + F17 = 96 b.
Hráči z Velkého Meziříčí:
dělené 4.–5. místo Michal Kališ 40,43 = 83, společně s Matyášem Křížem z DGC Kobylí (41,42 = 83);
dělené 9.–10. místo Filip Chytka 49,44 = 93;
15. místo Daniel Harčarik (z Laviček) 52,47 = 99.
Svitavy Open – Memoriál Jirky Ženčáka / DGP „Lačnovský polder" v neděli 7. 10.
Svitavské hřiště bylo vybudováno v širokých prostorách suchého poldru, který slouží jako záchranný či odlehčovací rezervoár pro případ nenadálých povodní. Nachází se mezi dvěma tratěmi ČD – a jeho okraje jsou tvořeny železničními náspy, hrázemi, korytem odtokového kanálu, vpustěmi a dlážděným přepadem. Lesopark má 12 jamek – a jednotlivé dráhy délku až 190 metrů (pro srovnání: náš Kunšovec nejvíce cca 75 m). Okruh se musel absolvovat celkem třikrát, pak opět následovalo užší finále.
Ze čtyř kategorií mělo VM zástupce pouze v Masters:
1. Petr Zahrádka DGC Dlouhá Loučka (Uničov)
2. Filip Carlan DGC Choltice (u Přelouče)
3. Petr Buchal Hradec Králové
...4. Vladimír Pařil Velké Meziříčí 48,46,42 = 136 b. + F26 = 162 b. ; za silného protivětru během finále začal trpět „nedohodismem" a netrefismem, takže byl dostižen hradeckým hráčem – nu a doplňkový rozstřel na jeden hod o 3. místo s ním prohrál.
O pohár starosty obce Kobylí / DGP „Studýnky" v sobotu 13. 10.
Do opravdu velkého turnaje v Kobylí na Břeclavsku se nakonec přes internet přihlásilo mnohem více lidí, nežli kolik činila původně stanovená max. kapacita této akce. Dorazila i velmi početná skupina borců ze Slovenska, konkrétně od Trnavy a z Bratislavy. Pořadatelé tedy museli vytvořit další dráhy. Otevřeno bylo osm kategorií. Vzhledem k tomu, že se v okolních vinicích velmi často ozývalo temné dunění ptačích plašičů, připadali si soutěžící skoro jako v bitvě u Verdunu. Navíc se muselo bojovat s velmi obtížnými podmínkami, neboť kobylské hřiště se nachází „na vidrholci" a provází ho pověst větrné loterie. Organizace akce však byla perfektní, naprosto bezchybná. Dalo se využívat také bohaté občerstvení, hlavně grilované uzeniny a guláš, velice vhod přišlo i rozličné pití. Hrálo se 2×15 jamek a Velké Meziříčí mělo zastoupení pouze v kategorii GrandMasters, kde V.Pařil skončil na 7.místě za 53,59 = 112. Zmíněnou kategorii vyhrál reprezentant domácího DGC Kobylí Vlastimil Janda (ředitel turnaje) za 46,51 = 97 + F26 = 123 b.
Text a foto:-vp-

Vyznavači onoho „moderního golfu s létajícími talíři“ se koncem září a počátkem října zúčastnili několika dalších soutěží. Ostatně, nádherné počasí tak řečeného „tereziánského babího léta“ k nějaké podobné venkovní činnosti přímo vybízelo.Svatováclavský turnaj, III. ročník / Brno-Lesná, D-golfový Park „Milénova“ ve sváteční pátek 28. 9.Hned vedle sportovního areálu TJ Start Brno, který se nachází poblíž známé Čertovy rokle, se závodilo ve čtyřech kategoriích, a to na 3 kola po devíti jamkách + šestijamkové užší finále s prodlouženými dráhami.Velké Meziříčí zde tentokrát mělo bohužel jen jediné zastoupení. V kat. Masters (muži nad 40 let) se v závěru 3. kola prodral do čela Vladimír Pařil z VM, a sice za 30,28,25 = 83 b. Svůj bodový náskok pak ve finále ještě navýšil, a 1 místo tedy bezpečně udržel. Na druhém stupínku skončil Petr Řehoř z Prahy, po doplňkovém rozstřelu klesl na 3. místo Radek Kala z DGC Slovácko Uherské Hradiště a čtvrtý byl Josef Baláž z Brna. V. Pařil získal 1. místo také v tradiční doprovodné soutěži CTP – na přesnost základního odhodu disku z výhoziště vůči sloupku cílového koše; takže dvojitá spokojenost.Pořadatelé věnovali třem nejúspěšnějším z každé kategorie i v soutěži CTP originální věcné ceny, jimiž se staly laserem vyřezávané trofeje se svatováclavským motivem.Jihomoravská discgolfová liga / Uherské Hradiště, DG Park „Kunovský les“ v sobotu 6. 10.V krásném prostředí mezi Hradištěm a Kunovicemi se závodníci dost nachodí, poněvadž jde o areál opravdu rozlehlý. Trvalým problémem zde bývají značně přemnožená klíšťata. Přítomní bojovali v celkem sedmi kategoriích. Meziříčí vykazovalo hned trojí účast, ale pouze ve skupině Open (muži 18 – 40 let). Hrálo se 2×15 jamek.Výsledky kat. Open:1. Michael Rádl DGC Fénix Brno 40,37 = 77 + F18 = 95 b.+2. Jan Rozehnal DGC Mor.Krumlov 38,41 = 79 + F16 = 95 b.-3. Petr Háněl DGC Fénix Brno / DG Hunters Moravia 41,38 = 79 + F17 = 96 b.Hráči z Velkého Meziříčí:dělené 4.–5. místo Michal Kališ 40,43 = 83, společně s Matyášem Křížem z DGC Kobylí (41,42 = 83);dělené 9.–10. místo Filip Chytka 49,44 = 93;15. místo Daniel Harčarik (z Laviček) 52,47 = 99.Svitavy Open – Memoriál Jirky Ženčáka / DGP „Lačnovský polder“ v neděli 7. 10.Svitavské hřiště bylo vybudováno v širokých prostorách suchého poldru, který slouží jako záchranný či odlehčovací rezervoár pro případ nenadálých povodní. Nachází se mezi dvěma tratěmi ČD – a jeho okraje jsou tvořeny železničními náspy, hrázemi, korytem odtokového kanálu, vpustěmi a dlážděným přepadem. Lesopark má 12 jamek – a jednotlivé dráhy délku až 190 metrů (pro srovnání: náš Kunšovec nejvíce cca 75 m). Okruh se musel absolvovat celkem třikrát, pak opět následovalo užší finále.Ze čtyř kategorií mělo VM zástupce pouze v Masters:1. Petr Zahrádka DGC Dlouhá Loučka (Uničov)2. Filip Carlan DGC Choltice (u Přelouče)3. Petr Buchal Hradec Králové…4. Vladimír Pařil Velké Meziříčí 48,46,42 = 136 b. + F26 = 162 b. ; za silného protivětru během finále začal trpět „nedohodismem“ a netrefismem, takže byl dostižen hradeckým hráčem – nu a doplňkový rozstřel na jeden hod o 3. místo s ním prohrál.O pohár starosty obce Kobylí / DGP „Studýnky“ v sobotu 13. 10.Do opravdu velkého turnaje v Kobylí na Břeclavsku se nakonec přes internet přihlásilo mnohem více lidí, nežli kolik činila původně stanovená max. kapacita této akce. Dorazila i velmi početná skupina borců ze Slovenska, konkrétně od Trnavy a z Bratislavy. Pořadatelé tedy museli vytvořit další dráhy. Otevřeno bylo osm kategorií. Vzhledem k tomu, že se v okolních vinicích velmi často ozývalo temné dunění ptačích plašičů, připadali si soutěžící skoro jako v bitvě u Verdunu. Navíc se muselo bojovat s velmi obtížnými podmínkami, neboť kobylské hřiště se nachází „na vidrholci“ a provází ho pověst větrné loterie. Organizace akce však byla perfektní, naprosto bezchybná. Dalo se využívat také bohaté občerstvení, hlavně grilované uzeniny a guláš, velice vhod přišlo i rozličné pití. Hrálo se 2×15 jamek a Velké Meziříčí mělo zastoupení pouze v kategorii GrandMasters, kde V.Pařil skončil na 7.místě za 53,59 = 112. Zmíněnou kategorii vyhrál reprezentant domácího DGC Kobylí Vlastimil Janda (ředitel turnaje) za 46,51 = 97 + F26 = 123 b.Text a foto:-vp-