Vyšla kniha o historii zdejšího kostela

kniha 700_let_kostela_sv_mikulaseVzácný listinný dokument z roku 1317 o darování majetku pro chrám sv. Mikuláše v Meziříčí podnítil vznik knihy k letošnímu sedmistému výročí zdejšího kostela. Před zahájením prodeje publikace proběhla v Jupiter clubu přednáška editora a spoluautora knihy Martina Štindla (foto vlevo), vedoucího pobočky Okresního archivu.

Přednášku uspořádala Vlastivědná agenealogická společnost při Jupiter clubu několik dnů před výročím podpisu, které bylo 22. 12. letošního roku.
Přednášející ukázal schopnost, jak připravit půdu pro orientaci příštích čtenářů knihy. Zvolil vybrané zajímavosti ze všech devíti kapitol přednesené profesionálním stylem. Pozorný přítomný tak mohl vidět nebývalé soustředění posluchačů po celou dobu trvání přednášky. Zajímavým vstupem byla např. úvaha o kapli sv. Michala, vyprávění o těžkostech protireformace i další vybrané příběhy. Přednášející rovněž odpovídal na dotazy přítomných. Publikace snázvem Chrám sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí – historie sedmi století, byla k dostání např. v informačním centru v přízemí velkomeziříčské radnice. Nyní je už vyprodaná. 21. ledna 2018 ve velkomeziříčském kostele proběhne křest knihy, autogramiáda a beseda se všemi, kteří připravovali texty do knihy.

Text a foto: A. Dvořák

kniha 700_let_posluchaciKniha

    Reklama
  • Rozmarinek23
  • Grilovani
  • Malirstvi
  • Prodej masa, Vanoce
  • Nábor fotbal
Nahoru