Zasloužené prázdniny? V Tasově ano

SkolaTasov1Máme tady únor a s ním začínající šestitýdenní období jarních prázdnin, které postupně proběhnou po celé republice. Pololetní vysvědčení, na které toto období navazuje, převzali osobně jen ti nejmladší. Ostatní se museli spokojit se záznamem v elektronické podobě a jejich vysvědčení na ně bude čekat v tichých budovách škol.


Je za námi půl roku práce. Práce, která byla zcela jiná než v předešlých letech, ale o nic lehčí. Díky podpoře ministerstva školství bylo možné vybavit školu ICT technikou, učitelé se seznámili s aplikací Teams a naučili v ní pracovat i své žáky. Dětem, které neměly potřebné technické vybavení, poskytla škola tablety a díky rodičům, kteří zajistili připojení k internetu, se v současné době mohou všichni žáci naší školy účastnit on­‑line výuky. Ta probíhá pro žáky II. stupně podle doporučení MŠMT každý den v tříhodinových blocích. K práci využíváme různé softwarové programy a projekty, díky novince v aplikaci Teams jsme zařadili do hodin i skupinovou práci. Také pro děti 3. – 5. ročníku máme zajištěnou výuku hlavních předmětů.
Uvítali jsme, že se do školy v listopadu mohli vrátit naši nejmenší. Čekalo je mnoho práce s doháněním učiva, a proto zaslouží obdiv žáci 2. ročníku, kteří pod vedením své třídní učitelky zvládli nadále tvořit časopis Tasováček. V krajském kole Soutěže školních časopisů 2020 získali 3. místo. V současné době je kvůli pandemii většina soutěží, kde mohou děti ukázat své nadání, zrušena. O to větší máme radost, že toto ocenění nebylo jediné. Ve výtvarné a literární soutěži Požární ochrana očima dětí a mládeže získala Tina Koldová 1. místo a Adéla Šoukalová 3. místo. V soutěží Matematický klokan, úroveň Kadet se ze 31 zúčastněných žáků 4 škol umístili naší 3 žáci devátého ročníku na 4. – 6. místě (Michal Musil, Karolína Tomandlová, Kateřina Palasová).
V médiích se hodně mluví o kvalitě výuky, padají často tvrdé výroky na hlavy pedagogů i žáků, ale naše škola se nemá za co stydět. Všichni učitelé i žáci naší školy si prázdniny po dobře odvedené práci skutečně zasloužili.
Základní škola a mateřská škola Tasov

SkolaTasov2SkolaTasov3

    Reklama
  • Online inzerce
  • Rozmarínek Petráveč
  • Construt – pracovník
  • Prodej dřeva
  • MVDr. Chyba
  • ML_prodejce
Nahoru