Chaloupecký Den Země se letos přece jenom koná

ChaloupkyNic není jako dřív. Nařízení vlády, která nás chrání před zákeřným virem, nás zároveň vrhají do apatie a nezájmu. Vytrhněme se tomu a pravidelnou cestu gauč, lednička a zpět okořeňme něčím opravdovým a zajímavým. Je tu Den Země, a Chaloupky připravily pro veřejnost dvě akce, kterých se můžete účastnit vždy v průběhu několika dní a je pouze na vás, jak si svůj čas a účast na nich naplánujete. Přejeme hodně zdaru a krásné počasí.

Chaloupky Krátká

Až do 2. května bude v prostoru Žďárských vrchů rozmístěno 20 kontrol, čili schránek s otázkami.
Budete potřebovat psací potřeby nebo fotoaparát pro zaznamenání otázek. Po zaznamenání otázky ji vraťte do schránky, a tu uložte tak, jak jste ji našli.
Za každých pět nalezených a správně zodpovězených otázek postupuje účastník do slosování o drobné ceny (může tak být ve slosování až čtyřikrát). Start, cíl, trasu a její délku si každý volí sám.
Mapa se zákresem, souřadnicemi a popisem uložení byla zveřejněna na Den Země, t. j. ve čtvrtek 22. 4. 2021 na stránkách, webu Bratrstvo Žďárských vrchů, webu Horáckého muzea Nového města na Moravě a na facebooku Domu přírody Žďárských vrchů a Chaloupek.
V sobotu a neděli 1. a 2. května v době od 11 do 16 hodin bude v obci Krátká otevřena Hodůňka, čili malé, ale příjemné zařízení, kde se můžete občerstvit a dát si něco malého k snědku.
Do pátečního večera si lze objednat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. polévku za sníženou cenu 35 Kč.
Správné odpovědi na otázky z kontrol, zážitky, fotografie z putování a případné dotazy zasílejte do neděle 2. 5. 2021 do 24.00 na e­‑mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zájemcům bude doručen účastnický list na e­‑mail.

Chaloupky Velké Meziříčí

Ve stejném termínu, tedy do 2. května, budou na modré naučné stezce v Nesměřském údolí u Velkého Meziříčí připraveny zábavné úkoly pro rodiny s dětmi. Jejich zadání najdete na zadní straně interaktivních panelů, které jsou zde trvale umístěny. Připravena je pro vás řada námětů, jak si zpestřit jarní procházku údolím řeky Oslavy. Na konci stezky čekají na všechny zvídavce ještě kvízové otázky. Kdo správně vyplněný kvíz doručí do 7. května na ekocentrum Chaloupek ve Velkém Meziříčí (Ostrůvek 2), zařadí se do slosování o drobnosti, které vám usnadní další bádání v přírodě.
Více informací najdete na stránkách https://www.chaloupky.cz/.
V týdnu od 26. dubna bude na zahradě ekocentra Chaloupky Velké Meziříčí připraven program ke Dni Země pro sociální organizace.
Text a foto: jau

Chaloupky1

    Reklama
  • Online inzerce
  • Rozmarínek Petráveč
  • Construt – pracovník
  • Prodej dřeva
  • MVDr. Chyba
  • ML_prodejce
Nahoru