Nikdy to nevzdám, říkal si Tomáš Ouředníček na těžkém Dakaru

dakar3Pilot Tomáš Ouředníček z Velkého Meziříčí a navigátor David Křípal úspěšně zakončili jubilejní 40.ročník Rallye Dakar, který je hodnocen jako jeden z nejtěžších v celé historii tohoto prestižního závodu. Tým South Racing Central Europe zajel vposlední etapě 19.čas adovezl svůj Ford Ranger do cíle na celkové 33. pozici.

Mnohdy se ale ocitli na úplném dně, třeba když ujeli přes 900 kilometrů bez přestávky, což představovalo více než 40 hodin beze spánku. Takže není samozřejmé, do cíle dojet. Právě letošní závod je hodnocen jako rekordní co se týče nedokončení, dojelo pouze cca 40 % aut.
O zážitcích ze zmíněného závodu protagonisté besedovali ve zcela vyprodaném kinosále Jupiter clubu ve Velkém Meziříčí minulý pátek vpodvečer tři hodiny. Krom toho byl Ouředníček hostem také Českého rozhlasu, na jehož webu – či na webu a Facebooku South Racing CE – si můžete povídání o Dakaru poslechnout.
O strastiplném závodě, který posádka v pořádku dokončila, jsme v našem týdeníku čtenáře průběžně informovali.
Na besedě se ale přítomní mohli zeptat na to, co se třeba nikde nedočetli a na závěr sis také nechali podepsat karty na památku. Krom toho se jim byl promítnut sestřih toho, co všechno se na Dakaru také dělo. O tom, že Dakar patří mezi nejnáročnější závod na světě, může vyprávět také další z účastníků, taktéž z Velkého Meziříčí. Je jím motocyklový závodník Ivo Kaštan, který besedu moderoval a byl tak mužem na svém místě.
Na závěr besedy proběhla autogramiáda, pohoštění, ale také koncert skupiny Four covers.
Při odchodu si před Jupiter clubem lidé mohli prohlédnout závodní vůz Ford Ranger, který vezl posádku k cíli se spotřebou 80 l benzinu na 100 km.

Připravila: redakce ML

dakar1dakar2dakar4dakar5

    Reklama
  • Servis lesni techniky
  • Grilovani
  • Malirstvi
  • Prodej masa, Vanoce
  • Nábor fotbal
Nahoru