Kultura

V Netíně zahraje opět Jaroslav Tůma

24. 11. 2021

TumaJiž tradiční koncert v netínském kostele se letos má konat 5. prosince. Začátek je v 17 hodin a zahraje na něm známý varhaník Jaroslav Tůma, kterého posluchači z Netína velmi dobře znají. Tůma v tamním kostele vystoupil již několikrát a byl oblíbeným umělcem Františka Podstatzkého, který tradici koncertů založil. Díky němu se mimo jiné podařilo opravit kostelní varhany. Posluchače nepochybně potěší také Chrámový sbor z Netína, který se na koncertu představí též a rovněž je všem důvěrně známý.
Akci pořádá Nadační fond Františka Podstatzkého­‑Lichtenstein.

-red-

Plakát zde:

Country večer Stetsonu se odkládá na jaro 2022

17. 11. 2021

Stetson Vážení a milí naši příznivci a přátelé.
Jsme nuceni oznámit vám nepříjemnou zprávu. Z důvodu onemocnění některých členů naší hudební skupiny a také některých našich hostů – bývalých členů skupiny nemáme jinou možnost, než náš výroční country večer odložit.

Číst více...

Stetson slaví 40. výročí. Město mu přispělo na koncert

20. 10. 2021

StetsonV rámci rozpočtového opatření vyčlenila rada města Velké Meziříčí dar ve výši 5 tisíc korun. Informuje o tom v přehledu usnesení rady na webu města.

Tento finanční příspěvek je určen pro velkomeziříčskou country skupinu Stetson na výdaje spojené s pořádáním slavnostního večera. Ten se měl konat ke 40. výročí založení kapely v listopadu v Jupiter clubu. (Z důvodu onemocnění některých členů hudební skupiny a také některých hostů je výroční country večer odložen na jaro roku 2022.)
Tam se představí i plejáda bývalých hráčů i zpěváků a zpěvaček.

Číst více...

Kalendář akcí na Velkomeziříčsku a okolí

3. 10. 2021

medric

Bohužel, opět dochází v důsledku protiepidemických opatření k rušení společenských akcí. Doporučujeme ověřit si aktuální stav u pořadatele.

Do 3. prosince 2021 • Lovci perel 2021 – soutěž pro dětské čtenáře
Podrobná pravidla hry a seznam knih perlorodek najdete na: https://www.kn.velkabites.cz/.

Přehled kulturních akcí zde:

Za grafikou na Ostrůvek

27. 10. 2021

ChaloupkyEkocentrum Chaloupky Velké Meziříčí je známo svými ekologickými programy pro děti i semináři pro dospělé. Ekologie však neznamená jen a jen pobyt v přírodě, odpovědné chování a dodržování principů nezatěžování životního prostředí kolem nás.

Číst více...

Monika Načeva s projektem Zdivočelí koně, Rány Těla a Obligatne v Depu

3. 11. 2021

NacevaPátek 5. listopad 2021 • Rock Depo Velké Meziříčí

MONIKA NAČEVA s projektem Zdivočelí koně

Název projektu podle jedné básně Pavla Zajíčka, kterou právě Načeva se svou stávající kapelou ztvárnila. Ke ztvárnění vybrala básně umělců, kteří byli pronásledovaní minulým režimem, z let 60. – 80., jako jsou Ivan Martin Jirous, Pavel Zajíček, Vladimíra Čerepková, Václav Hrabě, ale i méně známých jako je Věra Jirousová nebo Šárka Smazalová. S těmito básněmi, velmi citlivě a přitom silně interpretovanými Monikou Načevou, která má k těmto básníkům také osobní vztah, bychom rádi vešli do povědomí našich posluchačů. Chceme oslovit publikum, které vnímá umění jako citlivou vnitřní, ale důležitou součást svého života, kterou je třeba hledat v našem rychlém konzumním světě.
V kapele účinkují: Monika Načeva, Regál, David Kabzan

Číst více...

Stará sýpka u zámku ožila

20. 10. 2021

sypka1Vnitřní prostory staré sýpky u zámku ve Velkém Meziříčí se proměnily. Šikovné ruce mladých nadšenců se postaraly o to, že se v ní mohly konat otevřené ateliéry.
Vystavovaly Alice Trojanová a Kateřina Dvořáková.

-red, foto: FCB JM-

Další fotografie zde:

    Reklama
  • Janšta cukroví
  • Skauti
  • Výstava Šurda
  • Tunkr 2021
  • ML_prodejce
Nahoru